Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Bezdomovkyně nepřežila v Praze mráz

1. 02 2012 | Mrazivou noc v Praze nepřežila bezdomovkyně. Nalezena byla v areálu bývalého zahradnictví na Veleslavíně, kde přebývala. Zemřela bez cizího zavinění asi vlivem nízkých teplot, řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk. Přesnou příčinu úmrtí ale určí až pitva. Pokud by žena skutečně zemřela na podchlazení, šlo by podle statistik pražské záchranné služby od října o jedenácté úmrtí, u kterého může být souvislost s mrazy.

Žena, které bylo 59 let, byla nalezena včera kolem 08:30 v ulici Nad zahradnictvím ve Veleslavíně. "Přijali jsme oznámení, že se jedná o paní bez domova," řekl ČTK Daněk. Policisté na místě zjistili, že zemřela bez cizího zavinění. "Zemřela asi vlivem nízkých teplot," poznamenal Daněk.

Podle záchranné služby příčinu úmrtí určí až pitva. "Souvislost s počasím se nedá potvrdit, ale ani vyloučit," poznamenala mluvčí záchranářů Klára Fikejzová.

Pražská záchranná služba od poloviny října do pondělí evidovala deset úmrtí, u kterých se nedá vyloučit souvislost s počasím. Její posádky také ošetřily 53 podchlazených pacientů, které převezly do pražských nemocnic.

Kvůli mrazům, které Česko v těchto dnech zasáhly, se pro bezdomovce otevřelo i přes noc například denní centrum Naděje u křižovatky U Bulhara. Na loď Hermes budou moct bezdomovci od středy přijít i přes den.

Na mrazivé počasí již zareagovali strážníci, kteří budou až do odvolání kontrolovat místa, na kterých pobývají lidé bez domova. Dohlédnou například na opuštěné objekty, chatky, provizorní přístřešky, vstupy do kanalizace nebo prostory pod některými pražskými mosty. Lidem bez přístřeší případně nabídnou lékařskou pomoc.

Silné mrazy budou v Česku do konce týdne. Meteorologové varovali, že přes den může být minus 14 stupňů, v noci klesne rtuť až pod minus 30.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO