Britská legendární pochoutka Fish & Chips. Kam na ní v Praze?

K Mexiku patří neodmyslitelně tortilla, k Itálii pizza, ke Španělsku paella…. A pokud navštívíte Velkou Británii, tak byste kromě pastýřského koláče měli ochutnat také legendární Fish & Chips – křupavou smaženou rybu (nejčastěji treska) s hranolky a vše jemně zalité octem, který dodá tu pravou pikantní chuť. Tento pokrm byl původně jídlem britské dělnické třídy v 19. století. Dnes si ho ale vychutnávají všichni bez rozdílu. Fish & Chips se stalo pravým gastro a kulturním fenoménem v celé Anglii. O této pochoutce psal dokonce již i Charles Dickens ve svém románu Příběh dvou měst.   

Pokud máte na tento pokrm chuť, tak si nemusíte kupovat letenku do Londýna, stačí zajít do několika restaurací v Praze, které ho připravují. A jestli se vám nikam nechce chodit, tak si můžete Fish & Chips nechat zavézt naší největší online gastro dovážkovou službou DámeJídlo.cz až domů. 

Například z restaurace Rest: Sním či jím, kde mají smaženou tresku s domácími hranolky, octem a výbornou tatarskou omáčkou. Další volbou je vyhlášený podnik Hooters. Zde mají Fish & Chips ze smaženého pangasia obaleného v pivním těstíčku, podávané se spirálovými hranolky, citronem, coleslawem a tatarkou. I zde si můžete jídlo nechat dovézt službou DámeJídlo.cz. Dobrou chuť.