Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Dny seniorů 2011

29. 08 2011 | Sejdeme se ve dnech 8. – 10. září 2011 na Výstavišti v Holešovicích v rámci veletrhu Senior Praha. ŽIVOT 90 je generálním partnerem veletrhu.

Ano, Dny seniorů budou, ale trochu jinak než v minulosti. V roce 2011 jsme se spojili s organizátory veletrhu Senior Praha a společně připravujeme skutečný svátek pro seniory, lidi, kteří se seniorské problematice věnují a všem, kterým není život v tzv. seniorském věku lhostejný. I tady bude platit, že vy, kteří se těšíte na kulturní pořady, o nic nepřijdete. Odborníci, kteří preferují diskusi nad palčivými problémy nebo zajímavé přednášky k tématice seniorů budou spokojeni, mají zde každý den samostatný programový blok. A ostatní, kteří by se rádi dozvěděli co se u nás nabízí pro seniory od zdravotnických pomůcek až po lázeňskou péči, tady všechno tohle najdou.

Něco z technických údajů

O ty jsme si řekli osobě nejpovolanější ing. Jitce Šefránkové, ředitelce veletrhu Senior Praha: „Co asi zajímá návštěvníky na prvním místě je, kde a kdy se veletrh koná a s kým se tam potkají. Takže Senior Praha a Dny seniorů 2011 se konají v levém křídle Veletržního paláce v Praze Holešovicích na Výstavišti. začínáme ve čtvrtek 8. září v deset hodin slavnostním zahájením a končíme tombolou v sobotu 10. září 2011. Vstupné bude 50 Kč, zlevněné pro držitele průkazu ZTP 25 Kč, děti do 15 let zdarma. Co ještě zvyšuje atraktivnost termínu je fakt, že se v pravém křídle koná souběžně ve dvou dnech (pá, so) veletrh kosmetiky a kadeřnictví Interbeauty 2011, kam jsou senioři i další návštěvníci Dnů seniorů srdečně zváni. A teď ke druhé otázce, co tady návštěvníci najdou. Už teď můžu potvrdit, že vystavující společnosti patří ke špičce ve svých oborech. Ale aby to nebylo nekonkrétní, potvrdily už firmy Hartmann-Rico, GlaxoSmithKline, KRKA, Kimberly-Clark, Pfizer, Loana, Léčebné lázně Jáchymov, Konstantinovy lázně, DTW Telecom, Lokalizační záchranná služba ČR, Adart Computers, Lázně Hodonín a Lednice, Bella Bohemia, ČSOB, Wissa, Krejsa Ing,  Altech, Sivak, Interiér Vysočina, Labo-MS, Prádelna Kyselý, Primus CE, Rollin Buggy, Senior-help, .... členové SVOPL, asociace a sdružení – APSS ČR, ČALS, RS, ČAPS. Ale ještě máme celý měsíc do zahájení veletrhu takže výčet není zdaleka konečný.“

Myslíme i na odbornou veřejnost

Problematika seniorů je dnes hodně diskutovaná a proto nemůže ani na Dnech seniorů chybět odborný program. V tzv. malém sále se po tři dny vystřídají přednášející v dopoledním bloku určeném především pracovníkům sociálních služeb, pečovatelských služeb, seniorských domů a sdružení. „Otevřeme zde taková témata jako sociální problémy a bariéry se kterými se senioři potýkají. Svůj přednáškový blok má připraveno Ministerstvo práce a sociálních věcí a jeho hlavní náplní bude systém a kvalita sociálních služeb poskytovaných seniorům, koncepce dlouhodobé péče nebo standarty ošetřovatelské péče. Řešena bude i otázka bydlení seniorů a aktivního stárnutí. Násilí na seniorech a jak mu předcházet, problematika tísňové péče a krizové pomoci a řada dalších. Jejich upřesnění zveřejníme koncem srpna na www.zivot90.cz, www.seniorum.cz a www.seniorpraha.cz“, upřesňuje Bc. Robert Pitrák manažer sekce krizové pomoci a poradenství o.s. ŽIVOT 90.

Zde naleznete
podrobný program odborné části Dne seniorů.

Bohatý kulturní program

„Ten nikdo nepřehlédne,“ zdůrazňuje s úsměvem herečka a manažerka sdružení MgA. Blanka Lormanová a pokračuje: „bude mu patřit velká scéna umístěná v hale. Vystoupí zde celá řada hudebních skupin, taneční soubory, oblíbení zpěváci a baviči. Každou hodinu od deseti do šesti si zde najdete zábavu, která vám zpříjemní návštěvu veletrhu. Samozřejmě nebude chybět módní přehlídka, která je tradičním programem Dnů seniorů. Připraví ji osvědčený tým o.s. ŽIVOT 90 a bude se na co koukat a můžete si modely později zakoupit. Žádná extravagance, ale taky nic staromilského. Vždyť elegantní seniorka či senior už dnes nejsou žádnou výjimkou a my to chceme jen potvrdit a inspirovat vás. Když k tomu připočteme tombolu, autogramiády a další zábavu, je se na co těšit!“

Zde naleznete podrobný program kulturní části Dne seniorů.

Sečteno a podtrženo

Snahou organizátorů je vytvořit skutečně důstojný svátek seniorů a nabídnout jim poučení i zábavu. „Naše sdružení má v přípravě Dnů seniorů a velkých akcí pro seniory v Praze již více jak 20 letou tradici. Ty letošní připravujeme od května a věřím, že se jejich nová podoba, spojená s veletrhem Senior Praha bude líbit a najde si své návštěvníky nejen z Prahy, ale z širokého i dalekého okolí“, zdůraznil Mgr. Jan Lorman, ředitel sdružení ŽIVOT 90. A my jen dodáváme: přijďte, bude to stát za to!
 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO