Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Dny zdraví Prahy 14

7. 09 2011 | MČ Praha 14 pořádá veřejnou kampaň k oslavám Dnů Zdraví. Bude probíhat ve dnech 15. - 29. 9. 2011 a zaměří se především na podporu zdravého životního stylu a prevenci závažných onemocnění.

Ve čtvrtek 15. 9. 2011 budou mít občané možnost si k příležitosti Světového dne první pomoci nacvičit poskytnutí první pomoci, nebo si nechat "namaskovat" zranění jako figurant. V pátek 16. 9. 2011 bude předveden výcvik asistenčních psů a ukázky jejich práce. Obě tyto akce proběhnou v prostorách nákupního Centra Černý Most vždy od 14:00 do 19:00 hodin.

V úterý 20. 9. 2011 od 10:00 do 15:00 hodin bude kampaň pokračovat osvětou k problematice karcinomu tlustého střeva, díky níž budou mít občané možnost získat jednoduchý tester k preventivnímu vyšetření přítomnosti krve ve stolici. Současně bude probíhat poradenství v oblasti prevence kouření, jehož praktickou částí bude měření oxidu uhelnatého z vydechovaného vzduchu. Tato akce bude probíhat ve vestibulu budovy Polikliniky Černý Most (tzv. "Parník").

V kampani nejsou opomenuty ani handicapované osoby, pro něž je připravena odborná přednáška na téma "Současné trendy v rehabilitaci osob s handicapem" a to na čtvrtek 29. 9. 2011 v době od 14:00 do 17:00 hodin v prostorách občanského sdružení Rehafit v budově Polikliniky Černý Most.

Ve spolupráci s mateřskými centry na Praze 14 je též připravena přednáška o zdravé výživě se zaměřením na zdravé stravování dětí a to i s praktickou ukázkou výběru potravin, přípravou a ochutnávkou pokrmů. Pro místní seniory, kteří mají zájem o aktivní život je v hloubětínském bazénu připravována lekce plavání pod vedením cvičitelky.

Kampaň ke Dnům zdraví je realizována jako součást projektu "Městská část Praha 14 - zavádění místní Agendy 21", podpořeného revolvingovým fondem MŽP ČR.

Partnery akce jsou Český červený kříž, Centrum Černý Most a Pizzerie - Ristorante Violete. Mediálně akci podpoří Rádio Blaník, mediální skupina MAFRA a METROPOL - televize plná Prahy.

www.praha14.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO