Dokovací systém iRoom. Srdce domu, bytu či kanceláře

Společnost Audiopro, dovozce a distributor špičkové audio, video a smart techniky představuje novinku na poli inteligentního vybavení – chytrý dokovací systém iRoom, který činí iPad ústředním prvkem domácnosti či kanceláře. Salcburská inovátorská společnost iRoom je dnes již celosvětově působící a uznávaná firma spolupracující například se špičkovou značkou Bang & Olufsen.  

„Společnost iRoom nabízí pokročilá dokovací zařízení především pro iPad a iPad mini s certifikací od Apple. Klasické či integrované držáky jsou nejen pohodlným a bezpečným odkládacím místem, ale především vytvářejí úžasné možnosti dotykového panelu pro ovládání systému chytré domácnosti a zabezpečení,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro. Hodí se také pro prezentační potřeby do konferenčních prostor, do hotelů či showroomů. Nabízejí precizní provedení ze skla a hliníku i pokročilé funkce, jako jsou motorizované a magnetické prvky činící manipulaci maximálně komfortní a uchycení spolehlivé.

Jak iRoom vznikl
V současné době se stal iPad ovladačem aplikací domácí automatizace a konferenčních místností. Jakkoli je však iPad praktický, není vždy po ruce pro ovládání inteligentní domácnosti, nevíme, kde jsme ho naposled odložili, anebo má vybitou baterii. To přivedlo v roce 2010 Marca Hofera, výkonného ředitele společnosti iRoom, na myšlenku vyvinout dokovací stanici, v níž je iPad umístěn přímo ve stěně a je stále nabitý. Motorizovaný iDock s Apple certifikací umožňuje použít iPad jako stylový zabudovaný ovladač, který lze v případě potřeby stisknutím tlačítka vyjmout pro přenosné použití. Díky elegantnímu, klasickému designu a použití ušlechtilých materiálů skla a hliníku představuje iDock výrobek, který dobře zapadá do každého prostředí bytu nebo kanceláře a nadto se perfektně hodí k designu iPadu.

Inteligentní dokovací stanice 
Dnes nabízí iRoom nástěnné a stolní dokovací stanice, které iPad nejen drží a nabíjejí, ale mají na skleněném krytu též integrované pole ovládacích tlačítek, jimiž je možno jednoduchým stiskem obsluhovat často používané funkce jako světlo, žaluzie nebo hlasitost, aniž by bylo třeba zapínat iPad či spouštět příslušné ovládací aplikace nebo hledat dané funkce ovládání. Přitom mohou být dokovací stanice používány buď jako samostatný ovládací systém, anebo také jako dodatečný ovladač ke všem profesionálním ovládacím systémům pro obydlí a kanceláře. Pro aplikace v prostorách přístupných veřejnosti existují modely se zajištěním proti krádeži, u nichž je možno uvolnit iPad pouze po zadání kódu. 

Kvalita výrobku na nejvyšší úrovni
Od roku 2010 se iRoom soustavně věnuje kvalitě svých výrobků. Dnes může iRoom hrdě prohlásit, že množství chybných výrobků je nižší než 1 %, a to u více než 50 000 dokovacích stanic instalovaných po celém světě. Zákazník dostane tříletou záruční lhůtu na elektroniku a motor.  Navíc si nemusí dělat starosti, koupí-li si nový iPad, protože iRoom má obvykle již za několik týdnů připravenu odpovídající dokovací stanici, která je s novým iPadem kompatibilní a bez výjimky přesně zapadá do stejného výřezu ve zdi, jako předchozí model.

Na úrovni vedoucího výrobce designového multimediálního vybavení
Nejnovější spolupráce s výrobcem audiotechniky a televizorů, firmou Bang & Olufsen, ukazuje, že iRoom je na úrovni této vůdčí firmy světového trhu v oblasti designových multimediálních produktů. Dokovací stanice od iRoom jsou k dostání v obchodech B&O po celém světě. Recipročně zařadil iRoom designové stropní reproduktory z produkce B&O do vlastního portfolia a nabízí tak jedinečnou, vysoce hodnotnou kombinaci vestavných designových stropních reproduktorů a dokovacích stanic pro ovládací a multimediální aplikace.

Více na Audiopro.cz