Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Dva cizinci prý montovali čtečky na bankomaty, byli obviněni

16. 02 2012 | Policie obvinila dva Bulhary, kteří podle ní během ledna instalovali na bankomaty v Praze zařízení pro získání dat z platebních karet, které pak chtěli využít ke svému obohacení. Podle kriminalistů se jim to zdařilo ve třech případech, získali necelých 30.000 korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Za trestné činy neoprávněného opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku a podvodu jim hrozí až osmileté vězení.

"Zařízení namontovali celkem ve třech případech na zařízení dvou finančních institucí v oblasti Černého Mostu. Díky tomu získávali data k platebním kartám klientů včetně pinů," sdělila mluvčí. Podle ní však dvojice disponovala značným množstvím dat, díky nimž se mohla škoda vyšplhat do řádu statisíců, možná i milionů korun.

Postup pachatelů byl vždy stejný. Zařízení na bankomat namontovali na několik hodin, během kterých hlídali okolí. "Kriminalisté muže zadrželi pouhý den po posledním útoku na bankomat," dodala Rösslerová. Zabavili jim také luxusní auto, které prý používali k trestné činnosti.

Mluvčí rovněž uvedla, že poškozeným bude škoda uhrazena bankovními ústavy.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO