Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Evropský den bez aut

16. 09 2011 | V sobotu 17. září se na pravý břeh Vltavy vydejte na kole, bruslích nebo pěšky – hlavně bez aut! Evropský den bez aut, který je již tradičně součástí Evropského týdne mobility, letos proběhne v sobotu 17. září od 11:00 do 18:00 hodin na pravém břehu Vltavy. Od kavárny Slávie až po náměstí Jana Palacha si Pražané budou moci naplno užít atmosféry ulic nepřeplněných auty, se spoustou zábavy a dobročinnosti.

Pražané, kteří vyrazí na bicyklech, mohou využít zdarma servis kol a ti, kteří se k Vltavě tentokrát vydají pěšky, zase služeb čističe bot. K dispozici bude půjčovna elektro i běžných kol, in-line a kolečkových bruslí a skákacích bot. Sportovce určitě potěší U-rampa s vystoupením nejlepších českých jezdců, malá posilovna, trampolína a možnost vyzkoušet si street ball - tento „městský basketball“ se v metropolích celého světa totiž těší stále větší oblibě.

Kulturní program se odehraje na třech samostatných pódiích. O zábavu se zde postará Eddie Stoilow, Marek Ztracený, Olga Lounová, Aleš Háma či Tereza Černochová a mnozí další. Nebudou chybět klauni, loutkové divadlo, soutěže pro děti a kejklíři.

Pásku k nové cyklostezce v Praze 6 - Bubenči v pátek 16. září ve 14 hodin slavnostně přestřihne jedna ze známých osobností cyklistiky. Trať dlouhá 0,85 km navazuje na cyklostezku Papírenská – Plavební kanál. Pro zájemce, kteří si ji budou chtít hned vyzkoušet, budou připravena v půjčovně kola Authornebo elektrokola. Ti, kdo přijedou na vlastních bicyklech, budou moci využít zdarma servisní služby. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí bude například tanec či exhibice na kolech. Program končí v 16:00 hodin.

 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO