JADRAN ŠETLÍK VYSTAVUJE V RÁMCI SÉRIE AKCÍ „JARO PATŘÍ MÓDĚ V CENTRAL PARK PRAHA“

Rezidenční projekt Central Park Praha se na pět květnových a červnových večerů mění v centrum módy a umění. První květnovou středu zaplnily prostory v přízemí projektu fotografické portréty, pod nimiž je podepsán slavný fotograf Jadran Šetlík. Unikátní výstavu, která byla k vidění pouze jediný večer, doprovodila svým zpěvem vynikající sopranistka Markéta Mátlová, moderování celé akce se ujala Štěpánka Duchková. 

Portréty představovaly průřez aktuální tvorbou Jadrana Šetlíka. „Výstavu originálně nafocených obrazů jsem chtěl umístit do netradičního prostoru. Proto jsem zvolil rezidenční komplex Central Park Praha, který získal ocenění Grand Prix obce architektů v kategorii novostavba roku,“ říká fotograf Jadran Šetlík. K vidění bylo celkem deset fotografií. Mezi portrétovanými nemohla chybět ani Markéta Mátlová. S Jadranem Šetlíkem totiž aktuálně spolupracuje na projektu nazvaném „Souznění árií a portrétů“, v rámci kterého je sopranistka stylizována do slavných operních postav. 

Kromě Mátlové a vybraných rodinných portrétů mohli návštěvníci na vystavovaných fotografiích vidět například Karla Gotta, Andreu Verešovou či Jaroslava Svěceného. Do svého soukromí nechal fotograf nahlédnout prostřednictvím portrétu své dcery. Večer konající se nejen v interiéru, ale také v prostorách romanticky nasvíceného privátního parku navštívily osobnosti české kultury, byznysu i společenské scény. Zahájení se ujal Jadran Šetlík společně s generálním ředitelem projektu Central Park Praha Radomírem Němečkem. Následně Markéta Mátlová představila hostům nejen známé árie z pera Verdiho či Dvořáka, ale také originální nastudování čínských skladeb. 
 
„Projekt Central Park Praha se z běžných developerských projektů vyjímá svou koncepcí, architekturou i působivou scenérií vnitřního soukromého parku. Protože máme navíc k dispozici zázemí kavárny a prostorné lobby, rádi ve zdejších prostorách pořádáme zajímavé akce. Proto jsme se nyní rozhodli pro sérii akcí „Jaro patří módě v Central Park Praha“ a jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s tak renomovaným fotografem, jako je Jadran Šetlík. 
 
Jeho fotografie budou provázet všech pět chystaných akcí,“ říká Radomír Němeček. Série bude pokračovat přehlídkou vlastní autorské kolekce návrhářky Martiny Nevařilové pro rok 2012. Připravují se rovněž další přehlídky významných módních návrhářů, značek a umělců.