Jaro je tady, připravte na něj i vaši zahradu

První sluneční paprsky lákají k zahájení jarních zahradních prací. Možná ale máte při pohledu na zahradu po zimě pocit, že nevíte, kde začít. Na cestičkách kolem domu je nepořádek, trávník má podezřele žlutou barvu, záhonky jsou slehlé a stromy volají po prořezu. Doma na stole leží pytlíčky se semínky a vy pomalu začínáte přemýšlet nad výhodami života v bytě.   

Neztrácejte ale hlavu, existuje mnoho způsobů, jak si práci na zahradě ulehčit a zpříjemnit. Aby vám šlo hrabání, sázení i stříhání opravdu od ruky, vyberte si k tomu vhodné pomocníky. S kvalitním nářadím vaše zahrada po zimě prokoukne mnohem rychleji a ani vy se při práci tolik nezapotíte. Na Mall.cz najdete vše, od travních vertikulátorů přes nůžky na živý plot až po zahradní nábytek. 

Pět kroků přípravy jarní zahrady

1. Odmeťte bláto

Vyzrajte na nepořádek okolo domu, ať se vám i na zahradě pracuje příjemněji. Se zametačem Kärcher jednoduše vyčistíte chodníky, příjezdy i dvory až 5× rychleji než s koštětem a lopatou. Madlo je výškově nastavitelné a lze ho sklopit, aby nezabíralo místo. Zametené nečistoty jdou přímo do nádrže na nečistoty. Jednoduše, rychle a čistě.

https://www.mall.cz/ostatni-cistici-technika/karcher-s-650

Cena na Mall.cz: 3 200 Kč

2. Zkultivujte trávník

Po dlouhé zimě potřebuje váš trávník intenzivní péči – je potřeba vyhrabat starou trávu, provzdušnit, osít a prohnojit. Práci vám ulehčí vertikulátor Gardena, který důkladně odstraní zplstnatělou trávu, mech i plevel. Už se nebudete muset ohánět starými hrabičkami, do kterých se suchá tráva motala tak často, že jste většinu času trávili jejím odstraňováním.

https://www.mall.cz/elektricke-akumulatorove-vertikutatory/gardena-evc-1000

Cena na Mall.cz: 3590 Kč

3. Stříhejte, ale opatrně

Jaro je pravý čas na prořez ovocných stromů, v březnu především jabloní a hrušní. Letos se ale zkuste vyhnout akrobatickému šplhání do koruny stromu a sáhněte raději po teleskopických nůžkách značky Fiskars. Přebytečné větve odstřihnete bezpečně ze země až do výšky šesti metrů. Střihací hlava nůžek je nastavitelná a střihací mechanizmus usnadní práci díky velkému převodu.

https://www.mall.cz/nuzky-dvourucni/fiskars-up86-univerzalni-zahradni-nuzky-teleskopicke-115560-zaruka

Cena na Mall.cz: 1849 Kč

4. Vysejte jarní sadbu

Březen je vhodným měsícem k zasetí jarní sadby. Naplánujte, co chcete pěstovat, nakupte semínka, speciální substrát a vysévejte. Abyste měli dostatek místa na všechny budoucí ředkvičky, saláty a papriky, zkuste foliovník, který ochrání rostlinky před výkyvy počasí i škůdci. Vícevrstvá PE fólie zajistí jeho dlouhou životnost a jednoduchou konstrukci foliovníku snadno umístíte kamkoliv na zahradu.

https://www.mall.cz/parniky/home-garden-foliovnik-200-x-350-cm-7m2-bily

Cena na Mall.cz: 1999 Kč

5. Připravte záhonky jako z katalogu

Když máte jasno v tom, co na zahradě budete letos mít, můžete se pustit do záhonků. Opřete se do rytí s kvalitním rýčem Fiskars. Ostrá špičatá pracovní část slouží k provzdušňování, rýpání a obracení půdy. Naostřená čepel umí přeseknout kořeny a snadno proniknout do půdy. Násada je svařená s pracovní částí a vydrží opravdu hodně – už se nemusíte bát s rýčem pořádně zabrat.

https://www.mall.cz/ryce-vidle/fiskars-ryc-solid-spicaty-131413

Cena na Mall.cz: 299 Kč

Užijte si to!

Zahrada je radost, a proto si i práci na ni snažte především užít. Protože ale někdy dá zabrat, je třeba si ji nějak zpříjemnit. Co třeba elegantní holínky? Kromě květinového vzoru, se kterým se na zahradě rozhodně neztratíte, se snadno udržují, odolají vyšším teplotám i chemikáliím a můžete je prát na nízkou teplotu. 

https://www.mall.cz/damska-znackova-obuv/desigual-damske-holinky-38-cerna-67ts7c5

Cena na Mall.cz: 1539 Kč

Pokud holínky nejsou pro vás to pravé, můžete dál vybírat z nejširší nabídky zahradního náčiní a pomůcek, kterou najdete na Mall.cz.