JRD dokončila hrubou stavbu energeticky pasivního projektu Rezidence Červený dvůr

V pražských Strašnicích právě vyrostla hrubá stavba luxusního projektu Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky pasivními byty. Developerská společnost JRD plánuje jeho dokončení na podzim 2019. V architektonicky výrazném viladomě, který je nominovaný do soutěže Realitní projekt roku 2018, aktuálně zbývá 5 volných bytů. 

Výstavba projektu Rezidence Červený dvůr probíhá podle plánu. „Po dokončení hrubé stavby se náš generální dodavatel, společnost Casta, zaměřil na montáž vnitřních instalací a realizaci venkovních fasád, jejichž výslednou podobu inspirují detaily převzaté z exteriérů středomořských vil. Samotný architektonický koncept a interiérové řešení komorního viladomu však ovlivnila také okolní prvorepubliková vilová zástavba s funkcionalistickými prvky, do které je citlivě zasazen. Za jeho dominantu považujeme více než stoletý cedr, který na pozemku chráníme,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD. Rezidence Červený dvůr boduje nejen zdravým bydlením ve vysoké kvalitě, ale také svou lokalitou v blízkosti stanice metra A – Želivského a Malešického parku. Zároveň jde o první projekt JRD, který bude využívat tepelné čerpadlo k ohřevu teplé vody. Toto environmentálně šetrné zařízení s přírodním chladivem R744 zajistí ohřev vody pomocí tepla odváděného v odpadním vzduchu z jednotlivých bytových jednotek v rámci systému rekuperace. Odpadní teplo tak bude využito podruhé.

Všech 15 komfortních bytů Rezidence Červený dvůr v dispozicích 2+kk až 6+kk doplní lodžie s proskleným zábradlím, předzahrádka nebo velká terasa. Ta rozšíří obytný prostor bytových jednotek ve dvou horních ustupujících podlažích a nabídne příjemný výhled na vzrostlé stromy, které developer u projektu zasadí. Noví rezidenti budou využívat garážová stání v podzemním podlaží a k dispozici dostanou venkovní plochu pro mytí kol či kočárků.