Karel Gott zakončí turné 6. prosince v pražské O2 areně

Nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott se po dvou letech vrací do pražské O2 areny, kde koncertem 6. prosince vyvrcholí jeho letošní turné po Čechách, Moravě a Slovensku. V rámci koncertu zazní i několik novinek z jeho nového alba chystaného na letošní září. Gotta doprovodí Boom!Band Jiřího Dvořáka s vokalisty Dashou, Taťánou Roskovcovou a Jiřím Březíkem. ČTK o tom dnes za pořádající společnost Bestsport Arena informoval Jaroslav Svoboda. 

"V letošním roce oslavujeme 10. výročí otevření arény, jako pověstná třešinka na narozeninovém dortu bude prosincový koncert Karla Gotta u příležitosti jeho 75. narozenin. Moc mne těší, že si Karel Gott pro svůj narozeninový koncert zvolil právě O2 arenu a přál bych si, aby diváci zažili stejně výbornou atmosféru, jako při jeho posledním předvánočním koncertu v roce 2012," uvedl ředitel O2 areny Robert Schaffer. 
    
Vstupenky na pražský koncert v cenách od 790 korun budou v prodeji od poloviny dubna v obvyklých předprodejích. Gott v zaplněné O2 areně před dvěma lety zakončil turné po 15 českých a slovenských městech. V roce 2009 na stejném místě velkým galakoncertem za účasti 140 osobností české a slovenské hudební i herecké scény oslavil své 70. narozeniny, které připadly na 14. července. 
    
Gott se drží na špici domácí pop music téměř půl století. Již přes tři desítky let s menšími přestávkami pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků; Zlatým slavíkem se stal poprvé v roce 1963. Loni se při 48. ročníku tradiční ankety z prvenství radoval již po osmatřicáté. V roce 1992 mu vydavatelství Supraphon udělilo Diamantovou desku za rekordních 13 milionů prodaných nosičů.
 
zdroj: ČTK