Kateřina Zemanová se chystá na maturitu, Zeman je nervózní

Dcera prezidenta Miloše Zemana Kateřina se chystá na maturitu. Podle hlavy státu jsou mezi otázkami ke zkoušce dospělosti i zbytečnosti. Po skončení středoškolského studia by Kateřina ráda studovala na univerzitě ve Švédsku. Ještě před nástupem na vysokou školu si ale musí vydělat vlastní peníze brigádami. Zeman je jako asi každý rodič před dceřinou maturitou nervózní, řekl v rozhovoru s ČTK. 

"Moje dcera Kateřina mně s děsem v oku říkala: 'tatínku, v maturitní otázce z literatury je mimo jiné otázka, v kolika bytech v Praze bydlela Božena Němcová. Já jsem říkal, který blbec si tuhle otázku vymyslel?" řekl ČTK Zeman. Prezident má prý literární ikonu českého národního obrození v oblibě, ale podobná maturitní otázka podle něj není vůbec podstatná. "Kdybyste se aspoň zeptali, kolik milenců měla Božena Němcová, to by bylo něco, co by se hodilo aspoň pro bulvár," dodal Zeman. 
    
Pokud ji přijmou, ráda by Kateřina studovala ve švédském Lundu. Zeman ji v jejím rozhodnutí podporuje. "Protože já mám Skandinávii rád a propaguji skandinávský model sociálního státu, tak si myslím, že je to dobrá volba," řekl ČTK Zeman. Na studium si jeho dcera musí nejprve vydělat brigádami. Měla by také získat stipendium. "Že ji otec podporuje, to je samozřejmé, ale část té podpory by měla jít z její vlastní práce," uvedl prezident. 
    
Kateřina studuje na soukromém pražském gymnáziu Amazon. Zeman se do budovy školy podíval v září, kdy zde zahajoval školní rok. Studentům gymnázia tehdy poradil, aby při výběru vysoké školy přemýšleli o tom, jaké je praktické uplatnění zvoleného oboru.
 
zdroj: ČTK