Komedie a vaši oblíbení herci

Soubor složený pro diváky ze známých televizních tváří stále dokazuje, že pobavit hlediště jim nedělá žádný problém.

Ať se rozhodnete navštívit všem známou Dívčí válku či komedii Můžu k tobě?, neuděláte chybu.
 
100 let v očistci
 
Na mnohá přání diváků, herců a také pořadatelů, zažít i něco víc, než běžné komedie, vznikla jako společná odpověď komorní scéna Divadla Artur.
 
První hrou je monodrama – hra jednoho herce – od slovenského autora Vlada Bálinta Sto roků v očistci.Hudbu a písně k tomuto představení složila slovenská skupina No Name.
 
Hlavním a jediným hrdinou této hry je duše. Duše, která si uvědomuje, že smrtí nic nekončí, ba naopak začíná. Začíná si uvědomovat svůj vztah k tělu, egu, chtění, rodičům, uvědomuje si pravou podstatu lásky a nachází i něžný úhel pohledu na intimní stránky lidského života. Hra Sto roků v očistci přináší mimo jiné i nový pohled na samotnou podstatu existence člověka a rozdává radost a naději.
 
Hraje Jindra Kriegel, kterému autor hry Vlado Bálint napsal text přímo na tělo. Jindra Kriegel je zkušený herec. Má za sebou spousty televizních rolí, ale také například hostoval několik let v činohře Národního divadla. Ročně odehraje víc jak 100 představení. Ve hře Sto let v očistci je sám sobě i režisérem.
 
„Duše je pro mě nedílnou součástí mé vlastní existence, učím se jí naslouchat a nechávat se jí vést. A Vlado Bálint mi píše doslova z duše. Velkou radost mi také udělala spolupráce se slovenskou skupinou No Name. Téma duše je blízké i jejich tvorbě, proto jsme se okamžitě dohodli. Jejich hudba a texty dávají této inscenaci další rozměr. A tak společně s radostí a  humorem přidáváme možné odpovědi na otázky, které si lidstvo klade od nepaměti.“
 
Divadlo Artur do konce letošní divadelní sezóny v Divadle Gong uvede tato představení:
16.3. Sto let v očistci
17.3. Svaté neřesti
21.3. Dívčí válka
1.4. Dívčí válka
13.4. Tři v háji
14.4. Sto let v očistci
30.4. Svaté neřesti
15.5. Dívčí válka
16.5. Dívčí válka odpolední představení
16.5. Dívčí válka večerní představení
21.5. Sto let v očistci
30.5. Svaté neřesti
3.6. Svaté neřesti
 
Poté se od 22.6.2015 přesouvá na letní scénu na Harfě, kde bude mít bohužel oblíbené představení 30.6. Dívčí válka derniéru.
 
Vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal.