Kvůli modernizaci tratě bude na vlakové lince S6 výluka

Provoz vlakové linky S6 v trase Praha-Smíchov - Nučice - Beroun bude od 1. srpna do 29. září kvůli modernizaci tratě přerušen. Místo vlaků budou jezdit náhradní autobusy X-S6, obslouží všechny železniční stanice a zastávky kromě zastávek Praha-Hlubočepy a Praha-Holyně. ČTK o tom dnes informoval Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a okolí.

Náhradní autobusy budou zastavovat i v zastávkách Rudná, U kina - Rudná Dušníky - Jinočany, náměstí. V autobusech náhradní dopravy platí jízdní doklady Pražské integrované dopravy i Český drah, stejně jako ve vlacích linky S6. Autobusy pojedou podle zvláštního výlukového jízdního řádu, dodal mluvčí.

V rámci výluky proběhne první etapa modernizace trati, která bude sloužit jako odklonová při budoucí modernizaci trati Praha - Beroun. "Mimo jiné bude zvýšeno nástupiště ve stanici Rudná u Prahy, dojde k odstranění části omezení rychlosti a také budou zahájeny práce na zřízení nové výhybny ve stanici Praha-Hlubočepy pro zvýšení kapacity trati," doplnil Drápal.
 
zdroj: ČTK