Legendární Bob Dylan zaplnil pražskou O2 arenu

Legendární americký muzikant a zpěvák Bob Dylan dnes zaplnil pražskou 02 arenu, kam dorazily tisíce jeho příznivců. V hale, kde byla pro dnešní koncert upravena všechna místa k sezení, se třiasedmdesátiletý hudebník objevil po čtyřech letech. Přijel v rámci turné, na němž představuje svoji poslední studiovou nahrávku Tempest. Diváky zaskočil včasným zahájením koncertu, takže mnoho lidí hledalo svá místa až během jeho vystoupení. Zpěvák hraje bez předkapely.

Dylan, který byl v roce 1982 uveden do Síně slávy skladatelů a o šest let později do Rokenrolové síně slávy, na předchozích zastávkách turné nabídl i starší skladby včetně svého prvního hitu Blowin' in the Wind z roku 1962. Vedle skladeb z dva roky starého alba Tempest, na němž se Dylan vrací k blues, country, folku, rockabilly a swingu, například na úterním koncertě v Mnichově zahrál písně z alb Blood on the Tracks, Together Through Life nebo Modern Times.
 
Pražský koncert stejně jako na předchozích letošních štacích zahájil oscarovou skladbou Things Have Changed z roku 2000, která zazněla ve filmu Skvělí chlapi s Michaelem Douglasem.
 
V programu koncertu je mnohem méně hitů, než tomu bylo při Dylanově pražském vystoupení v roce 2010. Tehdy mimo jiné zahrál Like A Rolling Stone, Mr. Tambourine Man nebo Just Like A Woman. Bezmála dvouhodinový koncert, který se nesl ve vřelé atmosféře, tehdy podle pořadatelů vidělo na 6000 diváků. Přestože je Dylan známý především jako kytarista, většinu koncertu strávil za klávesami.
 
Za více než 50 let tvůrčího života napsal Dylan přes 500 písní a prodal více než 74 milionů kopií svých alb. Tuzemským fanouškům se Dylan poprvé představil v roce 1994. Před časem získal jako první rockový hudebník v historii Pulitzerovu cenu za vliv svých textů na populární hudbu a americkou kulturu. V poslední době na sebe upozornil interaktivním klipem ke skladbě Like a Rolling Stone.
 
zdroj: ČTK