Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Mezinárodní prodejní výstava panenek a medvídků Teddy Bears

24. 10 2011 | První prosincový víkend roku 2011 bude v Národním domě na pražských Vinohradech zasvěcen světovému setkání autorů, obdivovatelů, fanoušků a také pozorovatelů tzv. panenkového umění. Mezinárodní prodejní výstava panenek a medvídků Teddy Bears – Doll Prague a unikátních uměleckých textilií – Artextil Prague, zavítá do hlavního města České republiky a potažmo do střední Evropy poprvé.

Panenky jsou v tomto případě pojímány nikoli jako hračky anebo loutky, ale jako opravdové umění, které po celém světě sdružuje prestižní umělce a autory, statisíce sběratelů a fanoušků.  Největší tradici má toto umění ve Spojených státech a Rusku, pozadu nezůstává ani západní Evropa. Byla by škoda, kdyby Česká republika zůstala stranou dění. Výstava se v Praze představí ve dnech 2. až 4. prosince. 
 
Jedny z největších výstav v Evropě se konají v Moskvě. Patnáct předcházejících ročníků tohoto specifického umění přilákalo do Moskvy i bohatou byznys klientelu z celého světa. To vtisklo panence punc originality a stal se z ní předmět nesmírně cenné sbírkové hodnoty. Je třeba podotknout, že každá panenka je autorským originálem, který může být na jednu stranu pojímán jako luxusní dárek, na stranu druhou se často stává součástí sbírek nevyčíslitelné hodnoty.
 
Pozadu nezůstávají ani Spojené státy Americké, kde byla před lety založena asociace panenkových umělců NIADA. Do Prahy by měli v prosinci zavítat umělci nejen z těchto dvou panenkových velmocí, ale z celého světa a představit špičku své tvorby. To nejlepší co v této oblasti spatřilo světlo světa za poslední rok.
 
Svoji účast již potvrdila první dáma panenkového umění – umělecká ředitelka NIADA – paní Marlaine Verhelst, která přislíbila představení své kolekce. Vzhledem k tomu, že její díla jsou velkým lákadlem pro investory, o výstavu již projevily zájem i některé známé zahraniční galerie. Je jasné, že se máme na co těšit.
 
Kromě velké prodejní výstavy panenek Doll Prague chtějí organizátoři přilákat návštěvníky na řadu dalších pro Prahu a Českou republiku neméně zajímavých aktivit. 
 
Celou akci ozvláštní prodejní výstava populárních a originálních medvídků – Teddy Bears. Druhou částí tohoto projektu v Národním domě bude výstava uměleckých textilií Artextil. Zde bude návštěvníkům představena expozice unikátních děl světově proslulé výtvarnice Iny Georgety Statescu z Paříže, kterou doplní další umělci z oblasti textilního umění.  Na výstavě bude k prodeji i to, co k umělecké tvorbě patří, tj. šicí stroje, textil, nitě, korálky a další pomůcky. V jednom ze salonků bude možno nejen zhlédnout, ale i zakoupit zajímavé šperky, kabelky a jiné autorské doplňky přímo od výtvarníků. Zájemcům nabídneme možnost zúčastnit se kurzů pod vedením známých umělců, jejichž prostřednictvím budou moci nahlédnout do tajů výroby těchto unikátních děl. Umělcům i laické veřejnosti během výstavy umožníme poměřit své schopnosti a dovednosti v mezinárodní soutěži, jejíž třetí ročník organizuje Český panenkový klub.
 
Mezinárodní prodejní výstava panenek Doll Prague bude doplněna dražbou jednoho originálního uměleckého díla a výtěžek budou organizátoři věnovat na pomoc dětem s poruchou autistického spektra (PAS). 
 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO