Muž kradl v Praze notebooky z kanceláří

Policie hledá muže, který údajně nejméně ve dvou případech ukradl na konci února z kanceláří v centru Prahy notebooky. Pachatele zachytily kamery. Celkem způsobil škodu téměř 30.000 korun, na svědomí ale může mít více krádeží. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

"Dvaadvacátého února odcizil neznámý pachatel v době mezi 17:00 a 19:00 z neuzamčené kanceláře v Pštrosově ulici notebook, který měl jeho majitel uložen v příručním zavazadle," popsal jednu z krádeží policejní mluvčí. Podobně postupoval zloděj i o den později, kdy v ulici Politických vězňů sebral notebook, který byl na stole ve volně přístupné kanceláři.

Policisté zjistili ze záznamů bezpečnostních kamer, že v obou případech zřejmě kradl stejný muž. "Kriminalisté se důvodně domnívají, že se dopustil obdobného jednání v mnohem více případech, než je policistům známo," doplnil Hulan.
 
Policisté vyzývají případné další okradené, aby se jim ozvali. "Jakékoliv informace mohou pozorní občané předat kriminalistům prostřednictvím linky 158," uvedl mluvčí policie.
 
zdroj: ČTK