Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Na pražský majetek byla uvalena exekuce

23. 01 2012 | Na majetek hlavního města Prahy je podle zápisů v katastru nemovitostí uvalena exekuce, týká se například i radnice na Mariánském náměstí nebo Staroměstské radnice. Podle mluvčí města Terezy Krásenské magistrát neví, čeho se exekuce týká, protože byla uvalena až v pátek odpoledne.

Informace město získá až v pondělí. O exekuci informovala televize Nova. Mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová upozornila, že řízení je v počáteční fázi a exekuční příkaz zatím vydán nebyl. Usnesení o nařízení exekuce má podle ní blokační charakter.

Krásenská ČTK řekla, že zápisy v katastru nemovitostí radnice kontroluje každý pracovní den ráno, proto se o páteční změně zatím nic nedozvědělo. Další postup Krásenská nechce předjímat, je nicméně pravděpodobné, že se magistrát proti rozhodnutí odvolá. "Proti usnesení o nařízení exekuce se povinný může odvolat," sdělila ČTK v tiskové zprávě Báčová.

Usnesení o nařízení exekuce podle ní vydává na návrh věřitele exekuční soud, který jejím provedením pověřuje soudního exekutora. "O konkrétním způsobu provedení exekuce tedy ještě rozhodnuto nebylo. Řízení je teprve v počáteční fázi a dosud nebyly ze strany soudního exekutora učiněny žádné kroky. Nebyl vydán ani exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, ani exekutorské zástavní právo," uvedla Báčová.

Usnesení má podle ní pouze blokační charakter, znemožňuje například prodat zablokovaný majetek. "Běžná obchodní a provozní činnost či údržba a správa majetku v žádném případě narušeny nejsou," podotkla mluvčí exekutorské komory. Blokace se vztahuje třeba na Karlův most, Obecní dům, Bílkovu vilu na Hradčanech, střešovickou Müllerovu vilu či zoologickou zahradu v Troji.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci. Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

Podobnou kauzu řešily už dříve i Karlovy Vary. Město mělo na čas zablokován majetek kvůli tomu, že rok a půl nepodalo informace ze stavebního úřadu Tomáši Pecinovi.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO