Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Napříč Prahou – přes tři jezy

26. 09 2011 | Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá zhruba 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.

Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu. Náročnost splouvaného úseku nepřesahuje WW II.

Pokud byste si trasu rádi projeli, ale závodit se vám nechce, můžete se zúčastnit volného splutí. Na start musíte dorazit mezi 9:30 a 11:15, kde proběhne registrace. Dále vás čeká výjlad trasy a v 11:20 můžete vyplout. Průměrná úspěšnost průjezdu propustí Staroměstského jezu bez cvaknutí je pro otevřené kánoe 3 z 10 lodí (průtok 50 m3s-1). Vysoké vlny a silné proudy pod tímto jezem vedou pořadatele k doporučení jízdy pouze na zavřené kanoi a pouze pro dospělé. Pokud se nepovažujete za zdatné vodáky, zvolte pro tuto trasu raději pramici nebo nafukovací loď.

Termín akce: 28. 9. 2011 7:30 - 28. 9. 2011 15:00

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO