Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Národní galerie pro děti s rodiči

30. 06 2011 | Národní galerie v Praze nabízí kromě stálých expozic také doprovodné programy pro nejmenší návštěvníky. Připravena je nabídka organizovaných i samoobslužných aktivit pro rodiny s dětmi, ve Veletržním paláci je otevřen také Galerijní dětský koutek.

Se svými dětmi se můžete procházet po jednotlivých expozicích a prohlížet si obrazy, sochy, ale i uměleckořemeslné výrobky, architekturu a další vystavované předměty. Hledat, poznávat, hrát si a prozkoumávat umělecká díla můžete pomocí pracovních listů, který dostává každá rodina ke vstupence zdarma. Připraveny jsou dva pracovní listy podle věku.

Zajímavým tipem jsou Otevřené výtvarné ateliéry a Výtvarné herny pro děti od 1,5 do 3 let, které jednotlivé části galerie nabízejí.

V Klášteře sv. Anežky je možné si projít a vyzkoušet hmatovou stezku s odlitky gotických děl v ambitu. Schwarzenberský palác nabízí v galerii oslavu narozenin dítěte, které se spolu s pozvanými kamarády promění v postavy z uměleckých děl. Oslavenec si zahraje zajímavé hry, prožije pravou narozeninovou hostinu a odnese si dárek vytvořený s ostatními. Je možné si také u pokladny půjčit klapky na oči a projít si poslepu hmatovou stezku Doteky baroka. Ve Veletržním paláci si spolu s dětmi zahrajte s KPZ (Krabičkou poslední záchrany) a kufříkem plným návodu k zajímavým činnostem v expozici, který si můžete zdarma zapůjčit u informací v přízemí objektu.

 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO