Nejlepším komorním rezidenčním projektem v Česku se stala Truhlárna

Projekt čtyř velkorysých rodinných domů s názvem Truhlárna zvítězil v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu (do 50 bytových jednotek) a pyšní se tak prestižním titulem „Nejlepší z realit 2018“. Rezidenci Truhlárna skupina T.E postavila na místě původního zájezdního hostince a staré truhlárny v Praze 6. Podle odborné poroty se jí ve spolupráci s architekty podařilo do řešení stavby promítnout historický ráz i atmosféru lokality a současně vytvořit intimní a velmi netradiční bydlení pro ty nejnáročnější klienty.

„Truhlárna pro nás představuje nejen radost z nádherné stavby, ale i radost z překonání řady překážek. Během její přípravy a realizace jsme totiž slyšeli snad všechny důvody, proč ‘to nedokážete‘ nebo ‘se to tak nedělá‘, a to od založení developerské společnosti na zelené louce přes složitou akvizici nebo nalezení shody s občanskými sdruženími a úřady,“ uvádí partner skupiny T.E Martin Hubinger. Druhý partner společnosti Petr Teplý k tomu doplňuje: „Vítězství Truhlárny nás těší o to více, že tato rezidence je naším úplně prvním developerským počinem, kterým jsme začali psát příběh skupiny T.E. Zároveň je projektem, jehož koncepci jsme utvářeli již od samého začátku sami, měli jsme tak možnost držet kontrolu nad každým detailem – od nákupu parcely, přes přípravu architektonického řešení až po realizaci domu naší stavební společností.“

Truhlárna stejně jako další projekty skupiny T.E zcela naplňuje stěžejní rysy prémiového developmentu, který kromě komfortního prostředí klade důraz na kvalitní detail a dokonalé řemeslné provedení. Čtyři třípodlažní rodinné domy se střešními terasami a soukromými zahradami s množstvím zeleně jsou navíc postaveny v energetické třídě A – splňují tak nejnáročnější požadavky na nízkoenergetickou výstavbu. Ke koupi zbývá už jen poslední z nich.