NOVINKY V LED OSVĚTLENÍ OD RETLUX

Společnost Retlux přináší před letní sezónou celou řadu produktových novinek na poli LED osvětlení. Nová generace LED žárovek již je schopna plně nahradit klasické žárovky ve všech ohledech. Běžně jsou k dostání LED svítidla zastupující halogenové nebo klasické žárovky o jakémkoliv světelném výkonu.

Novinka pro osvětlení interiéru RLL 312/313

Pro použití do všech svítidel s klasickou E27 objímkou má Retlux novinku ve formě LED žárovky s funkcí stmívání bez nutnosti vlastnit stívač. Dostupná je ve dvou variantách – s teplym svetlem nebo vhodnou pro pracovní prostředí se studenym svetlem. U žárovek RLL 312/313 neni potřeba instalovat stmivac, ani zadna prace odbornika ktery jej zapoji. Kazdym vypnutim a zapnutim vypinace v ramci 5 vteřinového intervalu se posune intenzita svetla mezi stupni 100/50/10 % maxima vykonu. Muzete si tak nastavit intenzitu svetelneho toku podle okamzite potreby a nalady. Snizenim intenzity lze také usetrit za elektrickou energii.

Žárovky RLL 312/313 jsou dostupné se zavitem E27 nebo patici GU10 a mají zivotnost 20 000 hodin.

Doporučená MOC je 79 Kč.

Stolní LED lampa RTL 200 černá a RTL 201 bílá

Diky moznostem nastaveni ramene lampy a uhlu hlavy nasmerujete svit presne tam, kde je ho potreba. V podstave lampy je vlozene zavazi pro zlepseni stability a na jejim vrchu najdete dve dotykova tlacitka. Prvním tlacitkem ovladate intenzitu svetelného toku ve 3 krocich (60, 120 nebo 200 lm) a druhym teplotu chromaticnosti, tedy barvu světla, 3500, 4500 nebo 6500 K). Muzete tak mit dostatek svetla u vaseho pracovniho stolu, ale take mene svetla na knihu v loznici, kdyz nechcete rusit partnera ve spanku.

LED lampa RTL 20x složená z 28 LED ma prikon 5 W. Pro napajeni muzete pripojit lampicku treba k USB portu vaseho notebooku nebo k powerbance. Může tak dobře posloužit například na cestách. Adapter do site je ale i tak soucasti baleni.

Doporučená MOC je 499 Kč.

Pracovní LED světlo RPL 101

Lehká, elegantní a vysoce prakticka LED svítilna s příkonem 5 W dokonale osvetli pracovni prostor a nabízí několik vychytávek pro zjednodušenou manipulaci. Na vzdalenejsim konci najdete prakticke kovove ocko na zaveseni a na strane drzadla nastavitelny kloub se silnym magnetem. Diky tomu mate behem okamziku pozadovany uhel osvitu.

Na spodni casti rukojeti je otocny regulator, ktery umoznuje nastavit svetelny tok v rozsahu 300–700 lm a na zadni casti je opticky ukazatel nabiti akumulatoru ve forme 4 diod.

Vestaveny Li-ion akumulator s kapacitou 2200 mAh dovoli vyuzivat svitilnu od 2,5 az 7 hodin podle zvolene intenzity osvetleni. Plne nabiti trva priblizne 3 hodiny. Soucasti lampy je Mikro USB konektor chraneny proti necistotam gumovou krytkou. Na dobiti tedy staci klasicka nabijecka na mobilní telefon nebo USB port pocitace.

Doporučená MOC je 449 Kč.

Solární zapichovací světla určená na zahradu

Pokud chcete mit na zahradě osvetlenou pristupovou cestu do domu jako prevenci pred urazy nebo si chcete zkraslit okoli vasich zahradnich pergol a altanu, hodí se vám k osvětlení zapichovací svítidla na solární napájení. Jednoducha manipulace, odolny material, absence kabelu a ochrana proti prachu a strikajici vode IP44. To jsou prednosti techto solarnich pomocniku.

Vrchni kryt svítidel je pokryt polykrystalickym solarnim clankem, ktery slouzi k dobijeni vlozeneho akumulatoru za denniho svetla. Proto je treba, aby na solarni clanek dopadaly slunecni paprsky v maximalni mozne mire. Zespodu svítidel je umístěný akumulator a jeden nebo více LED čipůSpodni cast svitidla tvori tyc a bodec z tvrzeneho plastu.

Vestaveny senzor reaguje na svetlo, takze pres den je svitidlo vypnute a vlozeny akumulator se nabiji ze solarniho clanku. Jakmile prijde soumrak, svitidlo se automaticky rozsviti a sviti az do brzkych rannich hodin.

Doporučená MOC solárního zahradního svítidla RETLUX RGL 104 je 199 Kč.

Doporučená MOC solárního zahradního svítidla RETLUX RGL 105/106 (varianty s teplým bílým a studeným bílým světlem) je 199 Kč.

Doporučená MOC solárního zahradního svítidla RETLUX RGL 107 je 239 Kč.

Doporučená MOC solárního zahradního svítidla RETLUX RGL 108 je 369 Kč.