Nový ředitel povede jablonecké strážníky od dubna

Městská policie Jablonec nad Nisou bude mít od dubna nového ředitele. Ten vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásili celkem tři uchazeči. Novým ředitelem bude od dubna Roman Šípek.

Výběrové řízení na určeného strážníka pověřeného plněním některých úkolů při řízení městské policie (MP) vyhlásil jablonecký magistrát v únoru. „Přihlášku poslali tři uchazeči, všichni odborníci, kteří mají zkušenosti a dlouholetou praxi u městské nebo státní policie. Kromě praxe bylo další podmínkou také vysokoškolské vzdělání,“ popisuje zadání primátor města Milan Kroupa s tím, že on od vedení městské policie očekává nejen detailní znalost prostředí, příslušných zákonů a nařízení, ale také manažerské schopnosti a dovednosti. 

Výběrová komise, složená ze tří zástupců města a dvou specialistů na problematiku bezpečnosti a policejní práce, doporučila primátorovi, aby funkcí ředitele pověřil Romana Šípka. Bývalý ředitel městské policie Luboš Raisner odešel k poslednímu lednu tohoto roku, od 1. února pověřil primátor Kroupa zastupováním ředitele MP Michala Švarce. Roman Šípek povede jablonecké strážníky od 1. dubna. 

Mgr. Bc. Roman Šípek, MBA
pochází z Jablonce nad Nisou, vystudoval Gymnázium U Balvanu, Policejní akademii ČR, Bezpečnostní management na CEMI Studie Praha, kde získal titul MBA, a bakalářský a magisterský titul získal na Metropolitní univerzitě Praha, kde studoval Veřejnou správu a mezinárodní vztahy. Naposledy pracoval jako vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Jablonci nad Nisou.