Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Omezení dopravy kvůli novoročnímu ohňostroji

28. 12 2011 | Kvůli ohňostroji, kterým Praha o silvestrovské půlnoci přivítá nový rok, bude omezena v hlavním městě doprava. Uzavřeny budou mosty Mánesův a Legií, část Smetanova nábřeží a úsek Křížovnické ulice. ČTK o tom dnes informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu.

Ohňostroj se v Praze tradičně konal na Nový rok. Letos vedení Prahy rozhodlo, že bude odpálen již o silvestrovské půlnoci, a to z pontonu na Vltavě poblíž Střeleckého ostrova.

Část ostrova bude uzavřena již od soboty 17:00 až do nedělního odpoledne. Od 22:00 asi do 05:00 se uzavřou také silnice, ze kterých budou lidé ohňostroj sledovat. Opatření se bude týkat automobilů i městské hromadné dopravy.

"V uvedené době se počítá s uzavřením mostu Legií, Smetanova nábřeží v úseku Národní - Karlova, Křížovnické ulice v úseku Karlova - Platnéřská a Mánesova mostu," uvedl magistrát.

Objízdná trasa pro řidiče povede ulicí Resslova přes Jiráskův most na Janáčkovo nábřeží (v opačném směru do ulice Zborovská), dále pak přes ulice Vítězná a Karmelitská, Malostranské náměstí, Letenskou (respektive Valdštejnskou), Klárov a nábřeží Edvarda Beneše na Čechův most. Provoz tramvají budou řídit podle aktuální situace dispečeři dopravního podniku.

Ohňostroj nazvaný Praha matka měst potrvá 15 minut, stát bude 1,5 milionu korun bez DPH. Necelou třetinou Praze přispějí sponzoři. Ve světelné show se objeví symbolika Prahy, květinové motivy, vějíře, světelné křižovatky, třpytky, hvězdy a další pyrotechnické efekty. Odpáleno bude více než 4000 převážně světelných efektů, nejvyšší dosáhnou do výše až 150 metrů. Všechny budou převyšovat Pražský hrad.

Ohňostroj by měl být letos méně hlučný než předchozí léta. Praze 1 se totiž nelíbilo, že bude odpalován přímo v centru. Podle představitelů městské části by příliš rušil místní obyvatele. Radnice se nakonec dohodla s vedením hlavního města na kompromisu a ohňostroj byl upraven tak, aby byl méně hlučný.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO