Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pár tramvají se na minutu zastaví

22. 12 2011 | V pátek v poledne se v souvislosti s uctěním památky bývalého prezidenta Václava Havla zřejmě na minutu zastaví některé tramvaje a autobusy pražské hromadné dopravy. Rozhodnutí bude na samotných řidičích, řekla dnes mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Ilona Vysoudilová. Metro pojede normálně. Vedení DPP původně zvažovalo úplné zastavení povrchové dopravy.

Vláda už v pondělí vyzvala obyvatele země, aby v poledne v den pohřbu uctili Havlovu památku minutou ticha.

"Je to na každém z řidičů, jak vyhodnotí situaci. Nebude jim hrozit žádný postih," uvedla Vysoudilová. Řidiči musí přihlédnout zejména k bezpečnosti provozu. Podle mluvčí není možné, aby třeba tramvaj zastavila mezi dvěma zastávkami. Pokud ale stojí ve stanici, může se řidič k pietě připojit. Úplné zastavení povrchové dopravy by prý bylo velmi komplikované.

S omezeními v dopravě se setkali cestující v MHD a motoristé i dnes dopoledne, kdy centrem metropole prošel smuteční průvod. Havlovu rakev doprovodily z odsvěceného kostela svaté Anny na Pražský hrad tisíce lidí. Uzavřena byla třeba Křižovnická ulice nebo Malostranské náměstí.

První polistopadový prezident Havel zemřel ve věku 75 let v neděli na své chalupě v Hrádečku na Trutnovsku. V pátek loučení s prvním českým prezidentem vyvrcholí v Chrámu sv. Víta, kde bude zádušní mše.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO