Policie opět žádá o pomoc v případu pokusu o únos dívky

Pražští policisté opět žádají veřejnost o pomoc v případu neznámého muže, který se podle nich v dubnu pokusil odvézt z tělocvičny v Praze 8 bez vědomí rodičů čtyřletou dívku. Díky svědkyni sice sestavili identikit pachatele, ale jeho nedávné zveřejnění vyšetřování nepomohlo. Nyní získali fotografii muže, který by mohl přispět k objasnění případu. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Jana Rösslerová.

Událost se stala ve čtvrtek 12. dubna před 18:00 v Bukolské ulici. Pachatel se vydával za dědečka a odvedení dítěte z tělocvičny prý zabránila žena, které se neznámý muž zdál podezřelý. V okamžiku, kdy ho oslovila, pustil dívčinu ruku a rychle odešel směrem k Čimické ulici, uvedla již dříve mluvčí.

Podle popisu svědkyně bylo muži mezi 55 až 65 lety a byl zhruba 170 centimetrů vysoký. Měl světlou pleť, krátké prošedivělé vlasy s výraznými kouty, tmavé prošedivělé vousy, takzvané strniště, a tmavé oči. Na sobě měl tmavé kalhoty a hnědou mikinu.
 
Mluvčí uvedla, že zveřejnění tohoto popisu zatím nepřineslo nové informace ve vyšetřování. Policisté se je ale slibují od staršího muže, který mohl být svědkem události. Jakékoli informace o něm přijmou policisté na tísňové lince 158.
 
zdroj: ČTK