Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pražská integrovaná doprava hlásí důležité změny

20. 06 2011 | Od 1.7. se mění tarif Pražské integrované dopravy. V rámci těchto změn dojde k rozšíření jízdného zdarma pro děti od 10 do 15 let a seniory od 65 do 70 let. Lidé, kteří mají nově nárok na bezplatnou přepravu, budou potřebovat kartu opencard s nahranou aplikací, která stojí 120.-Kč a má platnost maximálně 6 let. Je tedy nutné zažádat o opencard a poté si na ni nechat nahrát příslušnou aplikaci "Jízdné zdarma".

Novou aplikaci pro bezplatnou přepravu dětí od 10 do 15 let a seniory od 65 do 70 let na území Prahy je možné si nahrát od 20.6.2011 na kterémkoliv místě s prodejem elektronického jízdného PID (zejména ve stanicích metra). Před tímto datem není možné tuto aplikaci nahrát.

Pro děti od 6 do 10 let a seniory nad 70 let se dosavadní zavedená praxe nemění. Pokud děti do 10let prokáží v městské hromadné dopravě věk jakoukoliv průkazkou ověřenou vydavatelem (např.školou), na které bude jméno, příjmení, datum narození a fotografie, jezdí po Praze i nadále zdarma. Senioři nad 70 let se mohou i nadále prokazovat např. občanským průkazem. Pokud si pořídí katru opencard, mohou kromě bezplatné jízdy MHD využívat v metropoli také zdarma vlaky Českých drah.

Z výše uvedených důvodů je vhodné, aby si tyto tarifní kategorie zažádaly o kartu opencard co nejdříve. Nejjednoduší cestou k pořízení karty je on-line žádost na webu: www.opencard.cz

www.praha14.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO