Pražská integrované doprava se rozšíří do Kutné Hory a Poděbrad

Systém Pražské integrované dopravy (PID) se rozšíří do Poděbrad, Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Milovic. Na rozšíření se dnes Praha dohodla se Středočeským krajem. ČTK o tom informoval náměstek pražského primátora Josef Nosek (ODS). Linky PID budou do těchto měst a obcí zajíždět od 10. června.

PID se podle Noska rozšíří poprvé po osmi letech. "Jsem velmi rád, že můžeme po dohodě se Středočeským krajem vyhovět žádostem těchto měst o jejich zapojení do systému Pražské integrované dopravy, které adresovaly v minulých letech vedení hlavního města Prahy," uvedl Nosek. "Pevně věřím, že dnešní dohodou jsme zahájili novou úroveň vzájemné spolupráce při zajištění dopravní obslužnosti obou našich krajů," doplnil náměstek středočeské hejtmanky Robin Povšík (ČSSD).

Do Kutné Hory bude nově zajíždět linka 381, do Uhlířských Janovic 387. Autobusy s číslem 398 budou jezdit do Poděbrad a Milovice bude obsluhovat linka 432, která by měla zlepšit návaznost na vlakové spojení s Lysou nad Labem a Prahou. Informace o jízdních řádech budou zveřejněny na webových stránkách www.ropid.cz.
 
PID je dopravní systém zahrnující metro, tramvaje, železnici, městské a příměstské autobusové linky, lanovou dráhu na Petřín a některé přívozy. Má společné přepravní podmínky a tarify a koordinuje jednotlivé jízdní řády. Kromě Prahy zahrnuje i významnou část Středočeského kraje.
 
zdroj: ČTK