Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pražská ODS si dnes zvolí předsedu, největší šanci má primátor Svoboda

30. 01 2012 | Pražská ODS si dnes večer zvolí nového předsedu. Favoritem na tento post je primátor Bohuslav Svoboda, který v minulých týdnech dostal 12 z 15 možných nominací. Jediný protikandidát bývalý radní Jiří Janeček získal podporu jen ve své domovské Praze 11. Odcházející předseda Boris Šťastný, který rezignoval po ustavení nové koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici, znovu kandidovat nechce.

V případě Svobodova zvolení budou delegáti jednat také o obsazení uvolněného postu prvního místopředsedy, který v současnosti zastává právě Svoboda. Tím by se mohl stát náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, který získal na oblastních sněmech většinovou podporu.

Spor se dá ale očekávat u případné volby čtyř řadových místopředsedů. Zatímco Svoboda by se rád obklopil svými lidmi, jeho odpůrci trvají na tom, že místopředsedové mají mandát až do konce roku.

V současnosti křesla místopředsedů zastávají bývalí náměstci primátora Rudolf Blažek a Pavel Klega, ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a nynější primátorský náměstek Josef Nosek. O tyto posty se chce dnes ucházet Nosek, Chalupa, starosta Prahy 4 Pavel Horálek, místostarostové Prahy 8 a 9 Ondřej Gros a Tomáš Portlík, poslankyně Jana Černochová a radní Prahy 3 Ondřej Pecha.

zdroj: čTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO