Pražská záchranka má deset nových sanitek

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy převzala deset nových sanitních vozidel typu Mercedes-Benz Sprinter se speciální zdravotnickou nástavbou. Slavnostního převzetí a křtu vozidel se za Hlavní město Prahu zúčastnil náměstek primátora Ivan Kabický.

„Pořizování nových sanitek je limitováno ekonomickými možnostmi, je však bezpodmínečně nutné, aby byla v dostatečné míře zajištěna rychlá a kvalitní zdravotnická pomoc pro Pražany i návštěvníky metropole. Nové sanitní vozy maximálně splňují náročné podmínky pro provoz po městě i požadavky posádek na potřebné vybavení,“ řekl náměstek primátora Kabický. ZZS hl. m. Prahy v současné době disponuje 53 sanitními vozidly rychlé zdravotnické pomoci – průměrná délka jejich životnosti se pohybuje kolem 10 let. Postupně dochází k obměnám sanitních vozidel, které jsou na hranici provozních možností. Naposledy převzala záchranka 5 nových vozů v dubnu 2011. „Nákup nových vozidel budeme podporovat i v roce 2013,“ dodal náměstek Kabický. 

Deset nových sanitek bylo pro pražskou záchranku vyrobeno na základě veřejné soutěže, dodavatelem podvozků je Mercedes-Benz, Česká republika s.r.o., výrobcem zdravotnické nástavby je firma KOV Velim. V rámci této zakázky budou dodány ještě tři sanitky v příštím roce. Náklady na jedno sanitní vozidlo RZP, včetně výbavy, představují 3 796 500 Kč.