Pražské vinobraní a Svatováclavská pouť - přijďte ochutnat burčák na vinici Máchalku u Bobové dráhy

O víkendu 22. – 23. září proběhne na vinici Máchalka u Bobové dráhy již tradiční podzimní vinobraní se Svatováclavskou poutí. Pražské vinobraní si proto mohou milovníci vína a jejich děti zpestřit bobováním, návštěvou lanového parku, dětského hřiště i skákacího hradu. Na vinici začíná vinobraní již v pátek v 16 hodin tzv. zavíráním hory za doprovodu hudby. Těšit se mohou návštěvníci také na vystoupení šermířské skupiny, slavnostní průvod, ochutnávku českých vín i grilování na terase restaurace. 

V areálu Bobové dráhy Prosek bude přichystáno posezení u táboráku. „Návštěvníci tu mohou samozřejmě ochutnat burčák a k němu si dát grilované klobásky, pečené bramboráky a další dobroty. Každé dítě dostane špekáček, který si bude moci opéct u ohně. Děti si mohou během akce také zdarma zadovádět ve skákacím hradu. O tomto víkendu mají návštěvníci jednu z posledních příležitostí navštívit lanový park, který bude otevřen do konce září. Samotná bobová dráha funguje po celý rok, “ řekl k akci Michal Sadil, ředitel Bobové dráhy. 

Všichni, kteří zůstanou o víkendu v Praze, tedy rozhodně nemusí litovat. Vinice Máchalka se nachází v místě staré historicky doložené vinice v lokalitě bývalých vinic “Na nebeských horách”. Již 13. Vysočanské vinobraní na Máchalce pořádá Vinařské družstvo sv. Václav, které se snaží oživovat staré vinařské tradice této oblasti. Svou návštěvou tuto tradiční vinařskou akci můžete podpořit i vy. 
 
Program Vysočanského vinobraní na vinici Máchalka
 
PÁTEK 21. 9. 2012 
15:45 Zahájení
16:00 Zavírání hory tradiční vinařský obřad – skupina historického šermu REBEL 
17:00 Posezení při hudbě sk. TIQUE – ochutnávka vín, burčáku
 
SOBOTA 22.9.2012 
11:00 Otevírání hory – SHŠ Rebel
13:30 MUZIKA ŠPALÍČEK PRAHA
14:00 Průvod a ochutnávka vína a hroznů z letošní úrody předání starostovi na hl.pódiu při svatováclavské pouti
15:00 “Panoptikum starých časů” shš REBEL
16:00 BUGLES-BEATLES REVIVAL
 
NEDĚLE 23.9.2012 
13:00 PRAŽSKÝ ŠRAML
16:00 DIXIEBOYS 
 
Aktuální informace o dráze a připravovaných akcích naleznete na www.bobovadraha.cz a www.restaurace-bobovka.cz