Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pražský primátor není spokojen s městskou policií

18. 01 2012 | Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) je dlouhodobě nespokojen s prací městské policie, podle něj netransparentně hospodaří se svěřenými penězi. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Primátor chce brzy představit novou koncepci a výběrové řízení na nového ředitele strážníků. Bude také požadovat, aby se městská policie zbavila některých vozidel, zejména vznášedel a hummerů.

Podle Svobody je největším problémem pražské městské policie, že nekoncepčně a neefektivně dubluje práci Policie ČR. "Úloha strážníka musí být zejména v tom, aby byl vidět v ulicích, a ne skrze okénko terénního vozidla. Jedině tím, že bude pravidelně pomáhat lidem v ulicích, může zvýšit bezpečnost a omezit kriminalitu v Praze," prohlásil primátor.

Ředitel pražských strážníků Vladimír Kotrouš byl na konci loňského roku obviněn z přijetí úplatku, stále je ve vazbě. Podle policie se trestný čin týkal mnohamilionové zakázky na služby pro městskou policii.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podle dnešní zprávy zrušil tendr městské policie s předpokládanou hodnotou 76 milionů korun na dodávky vozidel určených pro městskou policii. Úřad uvedl, že nebyla dodržena zásada transparentnosti.

Rozhodnutí ÚOHS podle Svobody dokazuje, že na městské policii nebyly všechny zakázky v pořádku. "Proto nebudeme podávat opravný prostředek, považuji to za zbytečné. Zadám vypsat nové výběrové řízení, které bude transparentní a tak jak má. Jde o zakázku, která byla ÚHOS zamítnuta už podruhé," uvedl primátor.

Svoboda už dříve nařídil, aby zakázky městské policie prověřili magistrátní kontroloři. Zastaven byl rovněž nákup nových vozidel.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO