Prezidentem Asociace penzijních společností je Vladimír Bezděk

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) dnes zvolilo svým novým prezidentem generálního ředitele Penzijní společnosti České pojišťovny Vladimíra Bezděka (39). Ve funkci vystřídá generálního ředitele ČSOB Penzijní společnosti Karla Svobodu, který odchází ze společnosti i z asociace. Asociace o tom dnes informovala ČTK. 

Svoboda stál v čele asociace od listopadu 2012, kdy na tento post rezignoval nynější premiér v demisi Jiří Rusnok, tehdejší šéf penzijního fondu ING. Důvodem Rusnokovy rezignace bylo odstoupení ING z druhého pilíře penzijního systému, který většina ostatních fondů považovala za svou prioritu. 
    
Novým viceprezidentem byl zvolen člen představenstva Conseq penzijní společnosti Tomáš Vystrčil. Ten vystřídal člena představenstva AXA penzijní společnosti Mojmíra Boucníka, který také ve společnosti končí. Třetím členem vedení asociace zůstává dosavadní viceprezident a generální ředitel České spořitelny - penzijní společnosti Aleš Poklop. 
    
"Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v ČR," komentoval volbu Bezděk. 
    
Bezděk se stává prezidentem asociace na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. V lednu začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření, tedy vstupovat do druhého pilíře. Jeho budoucnost bude zřejmě nejžhavější téma, která bude Bezděk v nové funkci řešit. 
    
Bezděk zahájil profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. V období 2004 až 2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 působil jako generální ředitel a předseda představenstva Aegon ČR. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od letošního srpna je generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. 
 
zdroj: ČTK