Přijď si zahrát s Koblížky!

24. 6. 2012 od 14 - 18 hod proběhne hudební dílna v DDM Ulita v Praze na Žižkově. Jde o pokračování cyklu hudebních dílen určených pro muzikanty do 19 let. Tento unikátní cyklus bude tentokrát obohacen navíc o festival mladých kapel s hlavní "teenage hvězdou" kapelou Koblížc!, která bude k dispozici i ke konzultacím během dílen a se kterou si budete moct osobně zahrát! Vstup je ZDARMA. 

Festival začíná ve 14 hod, na programu jsou kapely Koblížc!, Kyanid, The Snuff, Fon Hönneberg a Loco Loco. Během festivalu bude možnost navštívit hudební dílny do 18 hod. Vstup je ZDARMA. Cyklus hudebních dílen funguje pod sdružením Teenage Music Runway, jeho smyslem je dostat do kontaktu profesionální muzikanty se začínajícími nebo mírně pokročilými, aby jim mohli předat své dlouholeté zkušenosti. V dílnách učí Bohumil Zatloukal (Hudba Praha, 5 P Luboše Pospíšila - sólová kytara, improvizace), Jakub Šuma (The Roads - bicí), Martin Hrubý (Bůhví - kytara, zpěv, skládání textů), Filip Benešovský (Blue Birds, konzervatoř Jaroslava Ježka - baskytara) a další. 

"Celý projekt vznikl na popud boření bariér mezi muzikanty stojícími na podiu a publikem. Chceme, aby mladí hudebníci měli možnost učit se i jinou formou než ve škole, aby jim ostřílení muzikanti předali svoje zkušenosti a připravili je na to, co muzikantský život znamená." říká Michal Stanislav, zakládající člen sdružení. 
 
Z hudebních dílen budou postupně nenásilnou formou sestavovány kapely, které se budou moci účastnit kol mezinárodní hudební soutěže Skutečná liga junior, kde získají další možnosti jako je účast na festivalech, nahrávání CD, videoklipu, atd. Akce jsou finančně podpořeny magistrátem hlavního města Prahy. 
 
Více se dozvíte na http://www.t-music-r.cz