Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Proběhly Dny Zdraví v Praze 14

10. 10 2011 | MČ Praha 14 opět připravila pro své občany kampaň Dny Zdraví. " Kampaní chci navázat na dlouholetou úspěšnou tradici naší městské části v oblasti podpory trvale udržitelného životního stylu," vysvětluje místostarostka Lucie Svobodová, do jejíž kompetence spadá sociální politika. "Plně si uvědomujeme důležitost takových akcí, obzvlášť v této uspěchané a všestranně náročné době."

Den první - v prvé řadě první pomoc a prevence

Ve čtvrtek 15. 9. 2011 ve 14:00 hodin odstartovala v pasáži CČM veřejná kampaň k oslavám Dnů Zdraví, zaměřená především na podporu zdravého životního stylu a prevenci závažných onemocnění. Ten den měli občané možnost si k příležitosti Světového dne první pomoci pod odborným dohledem MUDr. Havlíčka a Ing. Schejbala a členů Českého červeného kříže prakticky nacvičit poskytnutí první pomoci. Součástí akce byla také screeningová vyšetření - měření tlaku, cholesterolu a hladiny cukru v krvi. O tato vyšetření byl mezi návštěvníky veliký zájem.

Den druhý - režie Pestrá společnost, účinkující Jeff, Jack, Míša a Beruška

Druhý den náš "plácek" obsadili členové občanského sdružení Pestrá společnost, zabývající se výcvikem asistenčních, vodících a signálních psů. Na místo dorazili se svými čtyřnohými svěřenci - Jeffem, Jackem Míšou a Beruškou. Tito zástupci věrných a mnohdy nepostradatelných parťáků handicapovaných osob se doslova stali miláčky publika, a to nejen toho dětského. Na tvářích všech diváků byl při ukázkách dovedností těchto pejsků znát obdiv a uznání. Málokdo z nás přihlížejících do té chvíle věděl, že i docela malinká fenka trpasličího pudla dokáže bravurně zvládat péči o postiženého, jako to předvedla přítomná Beruška. A jak to dopadlo, když cvičitelku Míšu Perčinovou najednou přepadlo kýchání? Beruška nejen že našla čisté kapesníčky, ale i ukázala, že použitý kapesníček patří do odpadkového koše. Za obdiv stálo i Jeffova ukázka pomoci při svlékání svého páníčka - sundávání rukavic, ponožek, mikiny a to aniž by oblečení poškodil, či nechtěně ublížil páníčkovi. S Míšou se zájemci mohli na chvilku stát nevidomým a vyzkoušet si projít vyznačenou trasu, což bylo pro zúčastněné také velkým zážitkem. Bylo vidět, že členové Pestré společnosti svou prací doslova žijí. Podle ředitelky Pestré společnosti Kláry Pragerové i mezi psy existují workoholici a pro vycvičeného pejska je nejhorší nečinnost, což aktéři ukázek jen potvrdili a za nás jim patří dík!

www.praha14.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO