Problémy v dopravě výluka metra na trase A zatím nepůsobí

Pražský dopravní podnik v souvislosti s výlukou metra mezi stanicemi Můstek a Dejvická včera v metropoli nezaznamenal žádné dopravní komplikace. ČTK to řekla mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Lidé ale častěji telefonovali do informačního centra podniku s dotazy na provoz metra. Výluka na části trasy A potrvá do neděle, důvodem je oprava výhybky na Náměstí Míru.

Jako náhradní doprava slouží dvě tramvajové linky 25 a X-A, které jezdí v intervalu pět až deset minut. Omezení dopravy se podle odhadů dopravního podniku dotkne asi 70.000 cestujících.

Mezi stanicemi Depo Hostivař a Náměstí Míru jezdí metro stejně jako v běžném provozu po obou kolejích, v úseku Náměstí Míru - Můstek jedou soupravy kyvadlově po jedné koleji. Interval mezi jednotlivými soupravami je deset minut.
 
"Dopravní podnik dosud nemá žádné informace o tom, že by se dopravní situace někde komplikovala," řekla ČTK jeho mluvčí Tereza Krásenská. Rovněž operační středisko prý nezaznamenalo žádné zpoždění u náhradní tramvajové dopravy, odbavení cestujících na náhradních linkách funguje bez komplikací.
 
Větší množství telefonických dotazů týkajících se uzavření trasy metra zaznamenali pracovníci informačního centra dopravního podniku. "Na to že je svátek, tak dnes lidé volají poměrně dost," řekl jeden ze zaměstnanců infocentra Artem Zmailo s tím, že podobné množství telefonických dotazů je spíše obvyklé pro všední dny. Většina dotazů se podle něj týká právě provozu metra, lidé se zpravidla chtějí ubezpečit o tom, že metro opravdu nejezdí a ptají se na podrobnosti ohledně náhradní dopravy.
 
Náhradní linka X-A jezdí po trase Divoká Šárka - Dejvická - Hradčanská - Malostranská - Staroměstská - Národní třída - Václavské náměstí a přes náměstí Republiky zpět. Tramvaj 25 je odkloněna z Vypichu po stejné trase jako X-A, ale opačným směrem.
 
Výluka neovlivnila ani dopravu v pražských ulicích. "Situaci na pražských komunikacích sledujeme od rána, provoz můžeme označit jako prázdninový," řekla ČTK pracovnice Dopravního informačního centra. Podle ní jsou v Praze menší dopravní komplikace pouze na Letné v souvislosti s opravou Letenského tunelu.
 
zdroj: ČTK