Putování Toskánskem s rodinou Antinori

Malebné Toskánsko tvoří kulturní srdce Itálie. Návštěvníky láká na nespočet historických míst, lokální gastronomii a delikátní víno. Nádherná přírodní scenérie s upravenými vinicemi a olivovými háji vás bude provázet krajem. Zpestřete si cestu zastávkou u proslulé vinařské rodiny Antinori a užijte si svou sklenku vína za doprovodu lahodných chutí místní kuchyně.

Rodinná tradice, která trvá již po 26 generací – přes 600 let rodina Antinori  vyrábí vína. Kvalita a tradice, vášeň a instinkt charakterizují filozofii vinařství. Marchese Piero Antinori říká: „Starověké kořeny hrají velmi důležitou roli a jsou součástí naší filozofie, ale nikdy nás nebrzdí v nových výzvách!“  Vína Antinori se řadí mezi nejlepší italskou špičku. Cílem vinařství je ukázat ohromný potenciál jejich vinic.

Jedinečný chrám zasvěcený vínu

Během putování Toskánskem se nechte zavést do města Bargino. Navštivte tady Antinori nel Chianti Classico – chrám zasvěcený vínu, který nemá v Itálii obdobu. Architektonicky jedinečná stavba je citlivě vsazená do scenérie plné vinic, olivových hájů a dubového porostu. Nasajte unikátní atmosféru místa - prohlédněte si působivou sklepní architekturu, projděte se prostory, kde jsou uskladněny sudy s vínem. Zajímá vás, jak se víno vyrábí? Místní zaměstnanci vám to mile rádi vysvětlí. Nahlédněte pod pokličku jejich práce.  Součástí sklepních prostor je i muzeum, kde je k vidění část z historické umělecké sbírky rodiny Antinori. Součástí jsou i díla mezinárodně uznávaných umělců, mezi které patří Yona Friedman, Rosa Barba a Jean-Baptiste Decavčle.

Vinice stvořené k procházkám

Vinice, které patří rodině Antinori v okolí středověké pevnosti Castello della Sala, jsou jako stvořené k procházkám. Potkáte zde mnoho tradičních odrůd, především Procanico a Grechetto. Vinařství rodiny Antinori je však proslulé především vínem Orvieto Clasicco. Mezi produkty lokální produkce patří nejen víno, ale i velice chutný kozí sýr a olivový olej.

Okuste jedinečné požitky toskánského vína a kuchyně

Pokud vám během putování Toskánskem vyhládne, okuste jedinečnou místní kuchyni, která pracuje především s domácími surovinami. Snoubí se v ní jednoduchost ingrediencí s rafinovaností požitku. Zkuste třeba zvěřinový biftek z divočáka, jelena nebo zajíce. A jakým vínem doplnit skvělou toskánskou kuchyni? „Ke grilovanému masu je vhodné například Villa Antinori Rosso Toscana IGT , které jej doprovodí šťavnatou ovocnou chutí s tóny třešní, višní a náznaky kakaa, čokolády a pralinek. Vůně je výrazná, ovocná s převahou kompotovaného ovoce. Jedná se středně plné a středně dlouhé víno se skvěle zakomponovanou kyselinou. Kvalitní víno v kombinaci s toskánskou kuchyní je jednoduše snem každého požitkáře,“ říká Kamil Gruncl z Global Wines .

Toulky Toskánskem

Toskánsko je na historické památky a umělecké skvosty opravdu bohaté. Florencie - kolébka renesance, na vás dýchne svou podmanivou uměleckou atmosférou. Vydejte se na náměstí Piazza del Duomo, kde shlédnete jedinečný dóm Santa Maria del Fiore. Kromě historického centra zajděte i k mostu Ponte Vecchio a do proslulé galerie Uffizi.  Za návštěvu určitě stojí také město Pisa, kde potkáte světovou raritu – šikmou věž a Baptisterium s největší křtitelnici na světě, kde byl pokřtěn i Galileo Galilei. Toulky Toskánskem vás zavedou do překrásných přírodních i kulturních končin. A nezapomeňte - hlavně se sklenkou kvalitního toskánského vína  v ruce.

Tipy na vína vinařství Antinori:

Villa Antinori Chianti Classico Riserva DOCG

Červené víno z odrůd Sangiovese, Cabernet Sauvignon a Merlot zrající v dubových sudech. Vinařství Antinori se tímto vínem opět vrací ke „kořenům” a tato Riserva se tak stává vlajkovou lodí Villa Antinori. K dostání na www.global-wines.cz  za 525 Kč.

Villa Antinori Bianco Toscana IGT

Bílé toskánské víno se svěží vůní s dotykem ananasu, broskví a mandlí. Středně plné víno s příjemnou kyselinou, která umocňuje pevnou kostru. Jedná se o univerzální víno k italské kuchyni, skvěle doplní hlavně saláty a předkrmy. K dostání na www.global-wines.cz  za 259 Kč.