Samsung představuje vysavače s novými technologiemi

Společnost Samsung představuje inovované modely svých oblíbených vysavačů. Její portfolio rozšiřují robotický Samsung POWERbot™ VR20R7250WC a tyčový Samsung POWER™ Stick VS03R6523J1. Obě novinky jsou vybaveny unikátním antistatickým semišovým kartáčem, který účinně zachycuje i mikroskopický prach, který nelze odstranit jen sacím výkonem. Oba modely budou v prodeji od druhé poloviny června. Doporučená maloobchodní cena modelu POWERbot™ VR20R7250WC bude 23 990 Kč a modelu POWER™ Stick VS03R6523J1 7 990 Kč.

„Prachožrouť“ i bez metliček
Pověrám a mýtům, že robotické vysavače nevysávají a jen zametají, je od modelové řady Samsung Powerbot konec. Nový model od Samsungu totiž nepoužívá běžné metličky, protože je nepotřebuje. Na úklid využívá silný 130W motor, který prach a špínu spolehlivě vysaje. Ve spojitosti s jedinečnou technologií Edge Clean vyčistí rohy a hrany místnosti pomocí výsuvné lišty. Technologie Intelligent Power Control automaticky přizpůsobuje sací výkon podle vysávaného povrchu. Bezsáčková filtrační technologie Cyclone Force™ udržuje stálý sací výkon vysavače. Navíc je doplněn o omyvatelný pěnový filtr s mikrofiltrem. Motor je napájen z 21,6V Li-Ion baterií s kapacitou 3600mAh.

Nová řada Samsung Powerbot VR7200 byla doplněna o speciální rotační semišový antistatický kartáč, který obsahuje stříbrná vlákna Soft Roller Wide Brush, která svou rotací staticky elektrizují drobné částice prachu a tím je vysávání efektivnější a zároveň šetrné k podlahám. Kartáč obsahuje speciální systém čištění namotaných vlasů, který je sám ve výrazném množství odstraní. Šířka čistícího kartáče je až 278 mm, díky čemuž je vysávání domácnosti velmi rychlé.

Novinka je navíc vybavena i senzory proti pádu, vizuálním navigačním systémem Visionary Mapping™ Plus, FullView Sensor™ 2.0, který ve velké míře zcela zamezuje nárazům do okolí a nově byl doplněn o 3-axisgyro optický senzor pro rychlejší a vylepšenou navigaci a pohyb v prostoru. Úklid je možné i pomocí dálkového ovládání Point Cleaning™, se kterým stačí ukázat na místo, které chcete vyčistit, a vysavač k němu sám přijde bez nutnosti přenášení. Jeho ovládání je však možné i prostřednictvím Wi-Fi s plně autonomním nastavením přes aplikaci Samsung SmartThings. Prostor, který má vysavač uklidit, je možné vymezit i magnetickou páskou.

Tyčový pomocník 2v1
Nový tyčový bezsáčkový vysavač Samsung PowerStick VS03R6523J1 je zařízením 2v1. Můžete ho používat jako klasický nebo jako ruční vysavač. Novinka je rovněž vybavena semišovým antistatickým rotačním kartáčem obohaceným o stříbrná vlákna (Anti-tangle Soft Action Brush). Stejně jako předchozí modely, má systém čištění EzClean neboli vysáté nečistoty stačí jen jednoduše vysypat. Zároveň odpadá problém s množstvím namotaných vlasů. Technologie Cyclone Force a Bezsáčková filtrace s omyvatelným pěnovým filtrem a s mikrofiltrem se postarají o stálý sací výkon i po naplnění 0,3l dvoukomorové nádoby. O silný sací výkon se stará 170W motor, který pohání 21,6V Li-Ion, uživatelsky snadno vyměnitelná 1800mAh baterie s LED indikací kapacity a módu vysávání. Výdrž na jedno nabití, které trvá do plné kapacity 3 hodiny, vystačí na 30 minut konstantního vysávání. Speciální příslušenství v podobě prodloužené tyče se postará o čistotu i v rozích stěn.