Samsung uvádí na trh SSD disky 970 PRO a EVO využívající technologii NVMe

Společnost Samsung Electronics představila třetí generaci špičkových SSD disků určených pro spotřebitelský segment, které jsou na trh uváděny v rámci modelových řad Samsung 970 PRO a EVO. V České republice budou dostupné v průběhu června za ceny od 2 990 Kč za 250 GB verzi do 21 490 Kč za 2 TB verzi.   

Samsung byl vůbec první společností, která na trh v roce 2015 uvedla SSD disky určené pro spotřebitelský segment využívající technologii NVMe, a nyní opět posunuje hranice výkonu uvedením nejnovější generace SSD disků určených pro technické nadšence a profesionály, kterým tyto produkty nabídnou vyšší datovou propustnost a umožní lépe zvládat náročné úlohy na PC a pracovních stanicích. 

„Společnost Samsung stojí v čele vývoje SSD disků využívajících technologii NVMe už od samého počátku a modely 970 PRO a EVO díky svým bezkonkurenčním výkonnostním parametrům opět nově definují standardy v oblasti paměťových zařízení určených pro spotřebitelský segment,“ uvedl Un-Soo Kim, senior viceprezident pro marketing značky divize Memory společnosti Samsung Electronics. „Modelová řada 970 nastavuje v segmentu NVMe SSD disků nově laťku ve všech ohledech. Je tomu tak díky nepřekonaným výkonnostním parametrům, špičkové spolehlivosti a největší úložné kapacitě, jakou tyto disky ve své třídě nabízejí.“ 

Disky Samsung 970 PRO a EVO jsou vyráběny v provedení M.2 a podporují nejnovější rozhraní PCIe Gen 3.0 x4 lane. Řada 970 maximálně využívá potenciál datové propustnosti technologie NVMe a nabízí nepřekonaný výkon při zpracování velkých objemů dat včetně práce s 3D daty, s grafikou v rozlišení 4K, hraní náročných her či při analytickém zpracování dat. 

Model 970 PRO podporuje rychlost sekvenčního čtení až do 3 500 MB/s a rychlost sekvenčního zápisu až 2 700 MB/s , zatímco model EVO dosahuje rychlosti sekvenčního čtení až 3 500 MB/s a rychlosti sekvenčního zápisu až 2 500 MB/s . Rychlost sekvenčního zápisu se tak podařilo ve srovnání s předchozí generací  zvýšit až o 30 %, k čemuž přispěla nejnovější technologie čipů V-NAND společnosti Samsung a nově navržený řadič Phoenix. Model 970 EVO podporuje technologii Intelligent TurboWrite, která využívá vyrovnávací paměť o velikosti až 78 GB  umožňující dosáhnout vyšších rychlostí zápisu.

Kromě zlepšení v oblasti výkonu nabízejí moduly 970 PRO a EVO výjimečnou životnost a spolehlivost. Moduly 970 PRO a EVO se dodávají se zárukou na pět let , nebo až 1 200 TB zápisu , což je o 50 procent více než u předchozí generace . Disky jsou tedy zkonstruovány tak, aby vydržely opravdu dlouho. Technologie Dynamic Thermal Guard chrání moduly proti přehřátí tím, že automaticky sleduje a udržuje optimální provozní teplotu. Teplotu SSD modulů dále snižují pasivní chladič a nově i poniklování řadiče. 

Moduly 970 PRO a EVO poskytují také větší flexibilitu při návrhu vysoce výkonných výpočetních systémů. Nabízejí celou řadu možností pro dosažení vysoké kapacity v kompaktním provedení M.2 – včetně jednostranných 2TB modelů EVO – řada 970 umožňuje pohodlné rozšiřování paměťového prostoru v nejrůznějších počítačových zařízeních. 

970 EVO se bude dodávat s kapacitou 250 GB, 500 GB, 1 TB nebo 2 TB  a 970 PRO s kapacitou 512 GB a 1 TB.

Další informace včetně podrobných údajů o záruce najdete na internetových stránkách www.samsung.com/SSD, www.samsungssd.com.