Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V září bude otevřena cyklostezka v Bubenči

31. 08 2011 | Hlavní město v polovině září otevře novou cyklostezku v Bubenči, která naváže na stezku v Papírenské ulici. Otevření bude součástí Evropského týdne mobility, ke kterému se Praha připojí. Kromě toho se v sobotu 17. září promění vltavské nábřeží od kavárny Slavia až po náměstí Jana Palacha v pěší zónu.

Necelý kilometr nové cyklostezky propojí podél plavebního kanálu ulici Za Elektrárnou s Papírenskou ulicí. Úsek bude součástí páteřní cyklotrasy A1 vedoucí po levém břehu Vltavy. Stavba se v současnosti dokončuje, slavnostní otevření se chystá na 16. září.

O den později, v sobotu 17. září, se Praha připojí k Evropskému dni bez aut. Frekventované Smetanovo nábřeží, Křižovnická ulice a část Palachova náměstí se promění v pěší zónu. Odkloněny budou nejen automobily, ale také tramvaje, které pojedou po druhém břehu Vltavy. Kromě toho budou pro zájemce připraveny informační stánky ve formě tramvajových souprav a pouliční kavárny. Zdarma bude v tento den otevřeno Muzeum MHD ve Střešovicích.

Během zářijového ETM Praha připraví také soutěž v jízdě zručnosti na elektrokolech a elektroskútrech. Uskuteční se rovněž test, při kterém budou jednotlivé dopravní prostředky soutěžit v tom, za jak dlouho zdolají v ranní špičce předem stanovený úsek. Tématem letošního ročníku bude alternativní doprava, Praha chce proto během celého týdne prezentovat svůj pilotní projekt Praha elektromobilní.

 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO