Vejdělkovy Něžné vlny vedou návštěvnost českých kin

Vejdělkovy Něžné vlny skončily v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů je v pětašedesáti kinosálech zhlédlo 57.286 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 8,2 milionu korun. Na druhé místo tak odsunuly dosud vedoucí americký snímek Hobit: Šmakova dračí poušť. Ten už během pěti týdnů v českých kinech nasbíral přes 553 tisíc diváků a na tržbách vydělal 85 milionů korun. 

Třetí skončil americký film 47 róninů líčící skutečný příběh z Japonska 18. století. Jeho hrdiny jsou samurajové, kteří ztratili svého pána a tím i svou čest. Do kin za ním o víkendu přišlo 13.251 diváků. Na čtvrtém místě je distribuční novinka - americký snímek s názvem Paranormal Activity: Prokletí a za ním první část Nymfomanky dánského režiséra Larse von Triera. Ta má od Vánoc na kontě 58 tisíc diváků. Druhou část, která se v kinech objevila minulý týden, zatím zhlédlo 10.593 lidí. 
    
Z domácí tvorby jsou Křídla Vánoc Karin Babinské třináctá a záznam divadelního představení Jaroslava Dušja Čtyři dohody patnáctý. První dvacítku uzavírá Nikolaevův Příběh kmotra s celkovým počtem 290.207 diváků a tržbami ve výši 40 milionů korun. 
    
Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.
 
zdroj: ČTK