Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Věřitelé šampionátu žalují Svaz lyžařů a Liberec

27. 01 2012 | Věřitelé lyžařského mistrovství světa v Liberci konaného v roce 2009 podali u Obvodního soudu pro Prahu 6 žalobu na Svaz lyžařů a město Liberec. Požadují po nich zaplacení 37 milionů korun. Informovaly o tom včera server iDnes.cz a Česká televize.

"Je samozřejmé, že ty peníze nemáme kde vzít, bylo by to velmi nepříznivé rozhodnutí pro město," komentovala včera pro ČTK riziko nepříznivého rozsudku liberecká primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD). Město podle ní už vybralo právní kancelář, která ho ve sporu bude zastupovat. "Nechť soud rozhodne, zda to byl úmysl libereckých občanů, poškodit věřitele mistrovství," dodala.

Oprávnění věřitelé podali žalobu už loni v srpnu, potvrdil serveru iDnes.cz Vojtěch Hlaváček, šéf sdružení, které na sebe převedlo pohledávky věřitelů. Sdružení s názvem Oprávnění věřitelé MS v klasickém lyžování v Liberci 2009 tvoří zhruba dvacítka firem.

"Žaloba je v běhu. Jednání ale ještě nebylo nařízeno. Strany se musí vyjádřit, zapotřebí je shromáždit všechny důkazy. Určitě ale jednání bude nařízeno ještě letos," řekla iDnes mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Zuzana Barochová.

K žalobě se z věřitelů nepřipojila Technická univerzita v Liberci (TUL) ani Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). Nejsou totiž členy sdružení. Hlaváček by přivítal, kdyby se přidaly a žaloba se mohla rozšířit.

"Bylo by to i logické vzhledem k tomu, že pokud se vedení dopravního podniku a univerzity bude chovat jako řádný hospodář, tak by samozřejmě mělo usilovat o to, aby své peníze dostalo nazpátek," řekl ČTK. Univerzita podle své mluvčí Jaroslavy Kočárkové o připojení k žalobě neuvažuje a podobně je na tom dopravní podnik. ČTK to řekl předseda předseda představenstva Roman Šotola.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se konalo v Liberci od 18. února do 1. března 2009. Ze státního rozpočtu šlo na jeho uspořádání 1,5 miliardy korun, z rozpočtu Liberce 400 milionů a z rozpočtu Libereckého kraje 165 milionů Kč. Organizační tým vedený lyžařkou Kateřinou Neumannovou zanechal dluhy za 112 milionů korun. Zhruba stejnou částku má vrátit ze státních dotací kvůli porušení rozpočtové kázně finančnímu úřadu.

Organizátor lyžařského šampionátu v Liberci - OC FIS NORDIC WSC 2009 - je od poloviny letošního ledna v konkurzu.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO