Virtuální operátor ČEZ nabídne SMS ve své síti bezplatně

Energetická skupina ČEZ začala svým zákazníkům jako virtuální mobilní operátor nabízet posílání SMS v rámci sítě bezplatně. Minuta volání bude stát od 1,70 Kč do 2,20 Kč. Do tří let očekává řádově stovky tisíc zákazníků. Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci. 

Služba, kterou ČEZ považuje za doplňkovou ve svém portfoliu, by měla být zisková v horizontu zhruba tří let. Letos by měly tržby dosáhnout řádově milionů korun. 
    
Mobil od ČEZ, který využívá síť Telefóniky, se chce zaměřit na zákazníky, kterým se nevyplatí neomezené tarify současných mobilních operátorů. Více než 75 procent zákazníků operátorů podle šéfa ČEZ Prodej Pavla Hlavinky protelefonuje méně než 200 minut měsíčně. "Na trhu chybí tarif, který by byl výhodný a zároveň bez časového nebo finančního závazku," uvedl Hlavinka. 
    
Základní tarif "Platím, jak volám" u ČEZ bude bez paušálního poplatku. Minuta hovoru vyjde na 2,20 Kč za minutu do všech sítí a 1,20 Kč za SMS. K tomu si bude moc uživatel přikoupit dva hlasové a tři datové balíčky. Hlasové balíčky za 200 nebo 340 Kč obsahují 100 nebo 200 minut a volání ve vlastní síti zdarma. Datové balíčky obsahují za poplatek 20 až 300 Kč od 50 MB do jednoho GB dat. 
    
ČEZ plánuje v nejbližší době oslovit svou zákaznickou bázi, tedy zhruba 2,5 milionu zákazníků, ale i potenciální klienty, kteří energetické služby skupiny nevyužívají. V budoucnu se chce stát největším virtuálním operátorem. Službu nabídne v zákaznických centrech, přes infolinku nebo na internetu. 
    
Na trhu je v současnosti více než desítka virtuálních mobilních operátorů, kteří si projímají sítě od Telefóniky, T-Mobilu nebo Vodafonu. Celkem mají virtuální operátoři podle neoficiálních odhadů mezi 500.000 a 700.000 zákazníků. 
    
Největším virtuálním operátorem na trhu je Blesk mobil, který přeprodává služby Telefóniky. Počet jeho klientů přesáhl 300.000. Na 1. listopad oznámil vstup na trh další operátor COOP Mobil, za kterým stojí skupina družstevních prodejen COOP. 
 
zdroj: ČTK