Vlaky na několika místech ČR nejedou kvůli spadlým stromům

Vlaky na několika místech ČR nejedou kvůli stromům, které na koleje vyvrátil vítr. Na Klatovsku do jednoho z nich narazil rychlík, nikdo nebyl zraněn. České dráhy zavedly ve všech zablokovaných úsecích náhradní autobusovou dopravu. ČTK to řekla jejich mluvčí Radka Pistoriusová.

Rychlík na Klatovsku havaroval v úseku Hamry - Špičák. "Je poškozená lokomotiva. Všichni cestující budou v posledním vagonu převezeni do Nýrska, odkud je do jejich cílových stanic rozvezou autobusy," řekla mluvčí. Provoz by podle webu ČD mohl být obnoven okolo 18:00, je to ale pouze orientační čas.
 
Strom spadl na trať také mezi Strakonicemi a Volyní v jižních Čechách. Omezení se dotkne jen dvou osobních vlaků, cestující převezou ze Strakonic do Volyně a naopak autobusy. Provoz by měl být obnoven okolo 16:15.
 
Odstraněn už byl spadlý strom na trati mezi Měchenicemi a Dobříší. "Podobně jako v případě jižních Čech byl tento strom včas nahlášen, takže do něj žádný vlak nenarazil," dodala Pistoriusová. Vlaky v místě nejezdily asi dvě hodiny.
 
Silný vítr očekávají meteorologové i o víkendu, zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji. V nárazech může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, na hřebenech hor až 145 km/h. Výstraha platí od sobotního poledne do 22:00.
 
V ostatních krajích má také foukat, rychlost větru by měla v nárazech dosáhnout 90 km/h. Slabší vítr se čeká ve Zlínském kraji. V neděli má vítr slábnout.
 
zdroj: ČTK