Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Výstava limitovaných edic per Montblanc

5. 10 2011 | Od 22. září do 2. října proběhla v pražském butiku Montblanc patřící do portfolia společnosti Carollinum paní Tamary Kotvalové výstava limitovaných edic per Montblanc.

Přesně před dvaceti lety začala značka Montblanc vzdávat hold vyjímečným osobnostem, které milují a podporují umění. Začala jim udělovat zvláštní cenu nazvanou Montblanc de la Culture Arts Patronage Award. Každý rok tak vzniká jedinečná edice Patron of Art Limited Edition nesoucí jméno oceněného.

Každý rok ji získávají současné osobnosti, které ovlivnily kulturní život ve svých zemích i na mezinárodním poli.  Cena vždy skládá hold i historické osobnosti, představuje tedy most mezi minulostí a současností. Laureáti ceny Montblanc de la Culture Arts Patronage Award jsou vybíraní mezinárodní porotou složenou z uměleckých osobností.  Součástí ceny je finanční dar v hodnotě 15 tisíc euro, který může mecenáš věnovat libovolnému kulturnímu projektu. Zároveň jsou laureátům a členům poroty věnována pera z limitované edice Patron of Art Limited Edition. Tato výjimečně řemeslně provedená plnicí pera jsou považována za „zlatý standard“ v oblasti psacích potřeb.

Výraz „limitovaná edice“ nejsou jen planá slova, nástroje, s nimiž se tato pera vyrábějí, jsou po skončení výroby dané edice vždy zničeny, což činí tato luxusní detailně propracovaná pera uměleckým dílem. Tím, že Montblanc de la Culture Arts Patronage Award uznává a odměňuje význam mecenášství, tato cena předává veřejnosti poselství, že podpora umění, kultury a zachování uměleckého odkazu pro budoucí generace, jsou věci zásadní důležitosti.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO