Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Výstava Pozdní sběr 12 soch v Botanické zahradě

23. 09 2011 | Pro někoho kontroverzní, pro jiného třeba jen "úlet", pro mnohé jen pouhé příjemné zpestření venkovní expozice. Taková je výstava Pozdní sběr 12 soch od 11 mladých autorů.

Podzimní sochařská výstava Pozdní sběr v nově zpřístupněné části venkovní expozice navazuje na tradici, která byla založena v roce 2007, kdy se toto unikátní prostředí naplnilo sochami studentů Ateliéru SOCHA II VŠUP. Velkolepost, různobarevnost a rozloha zahrady vytvářejí až neuvěřitelně svobodný a inspirativní prostor pro výstavu zajímavých děl mladých autorů.

Autorem koncepce výstavy je vedle Věry Bidlové z Botanické zahrady v Troji i sochař Jan Maria Morávek, který zde představuje jedno ze svých děl - ironicko-kriticky-parodické sousoší Soumrak model, ve kterém byli vyzvednuti jako svatí na skalnatou podestu za Kaplí sv. Kláry Medvídek Pů, Mickey Mouse a Krteček… Autora k tomuto dílu prý inspirovala jedna z nezvaných večerních návštěv a její dotaz, jak je na tom s vírou.

V Zahradě ale také potkáte například čtyři metry dlouhou letící skákající žábu, deformátor, který se vám nezabydlí jen kostech a šlachách, dřevěný buben, spícího tanečníka, krásnou dívku s keramickým poprsím, hromádku jeleního paroží i veselou květinu…a další „pecky“, které pobaví i nadchnou. Buď se svým okolím harmonizují, často s ním významově i tvarově splývají, nebo je naopak používají pro své zviditelnění, pracující s kontrastem i nadsázkou. Někde si budete připadat jako při sportovním výkonu, jinde jako při sběru hub vyhledávat skryté, nečekané, často humorné potěšení. Octnete se prostě na jiné planetě, v jiném čase, s jiným, čistým humorem a harmonií.
 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO