Zájem o zdravé bydlení nezastavila ani pandemie

Pololetní ekonomické výsledky společnosti JRD, která se zaměřuje na zdravé a energeticky šetrné bydlení, již překonaly její obrat za celý loňský rok. Zároveň jsou o 62 % vyšší, než ve srovnatelném pololetí roku 2019. I přes mimořádná opatření, vyhlášená v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19, se totiž developerovi podařilo prodat 148 bytů, 3 rodinné domy, 6 pozemků a 1 komerční prostor v hodnotě přes 1,052 mld. Kč. Za tímto úspěchem stojí především akční plán pro nouzové období, kvalitní produkt, dostatečné množství pozemků a projektů i rozsáhlá kampaň na podporu zdravého bydlení, spojená se změnou pozice značky. Do konce letošního roku navíc plánuje spustit prodej nového projektu v Praze 4. 

„Pražský rezidenční trh je v obtížné situaci již několik let. Pružnou výstavbu cenově dostupných bytů totiž komplikuje zdlouhavý povolovací proces a nedostatečná kapacita stavebních úřadů. My s tím musíme počítat – a proto nás ani mimořádná jarní opatření nezastihla nepřipravené. Akční plán pro období nouzového stavu, dostatečné množství pozemků a projektů i naše propracovaná osvětová kampaň o zdravém bydlení – to vše vyvolalo velký zájem o všechny typy bytů v naší nabídce od těch malometrážních až po opravdu luxusní, např. v projektu Císařská vinice. Obtížné několikaměsíční období jsme překonali také proto, že jsme, i přes drobná omezení ze strany subdodavatelských firem a zahraničních dělníků, nemuseli zastavit přípravu nebo výstavbu žádného z plánovaných projektů. Díky již zmíněným faktorům se nám podařilo překonat celkové loňské tržby, které dosáhly 1,038 mld. Kč, už za jediné pololetí letošního roku. Můžeme se tak plně zaměřit na investice do dalších perspektivních pozemků a územních celků a na výstavbu nových environmentálně šetrných projektů,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.                 
    
Portfolio společnosti JRD aktuálně tvoří 8 projektů s celkem 614 byty, 7 rodinnými domy, 94 pozemky a několika komerčními prostory. Ty doplňuje projekt Rezidence Silver Port s celkem 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Z daného portfolia již realizuje 6 projektů (třetí etapu Ecocity Malešice a projekty Kratochvíle Stochovská, Na hvězdárně Třebešín, Rezidence Michelangelova, Green Port Strašnice a Rezidence Silver Port), plánuje zahájit výstavbu rezidenčního areálu Bohdalecké kvarteto a dokončuje inženýrské sítě a komunikace v první etapě mimopražského projektu Touškovský háj v Plzeňském kraji. 
                    
„V letošním roce jsme navíc představili exkluzivní rezidenční komplex Císařská vinice, který je dílem architektonického studia Podlipný Sladký architekti, designérského studia Olgoj Chorchoj a zahradního ateliéru Flera. Na tento typ výstavby bychom chtěli navázat i v projektu na nově zakoupených pozemcích v Praze-Troji,“ dodává Pavel Krumpár.