Září přinese babí léto s polojasným nebem a teplotou do 23 stupňů

Září přinese počasí typické pro babí léto, polojasnou oblohu doplní teploty mezi 17 až 23 stupni. V první polovině měsíce se může oteplit až na 27 stupňů, jen občas zaprší. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude příštích 30 dní teplotně nadprůměrných a srážkově podprůměrných.

Do konce příštího týdne bude převládat polojasné počasí, začátek školního roku ale místy může překvapit přeháňkou. Chladnější teploty kolem 18 stupňů se mohou objevit v prvních dnech měsíce, postupně meteorologové očekávají oteplení na 21 až 27 stupňů Celsia.

Velmi podobně by počasí mělo vypadat i v období od 11. do 20. září. Oblačno a déšť pokazí polojasné dny jen místy, denní maxima se budou pohybovat mezi 17 až 23 stupni. Rtuť ale může přechodně vystoupat až na 27. Podzimní chlad zatím nemá panovat ani po západu slunce, kdy předpověď hlásí 13 až sedm stupňů.
 
Poslední zářijová dekáda by měla být polojasná, zaprší jen při zvětšené oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 23 stupni, v noci bude od šesti do 12 stupňů.
 
zdroj: ČTK