Právě se nacházíte:

Zeman je po operaci očí

Kandidát na hlavu státu Miloš Zeman úspěšně absolvoval operaci očí, při níž mu lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili šedý zákal. Je tak bez zdravotních komplikací a připravený utkat se o prezidentský post s ostatními kandidáty. Zeman to dnes řekl novinářům na tiskové konferenci v sídle levicové Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ), jejímž je čestným předsedou.

Prezidentský kandidát před novináře předstoupil ve slunečních brýlích a s dobrou náladou. "Doufám, že podle mých černých brýlí nebudete přemýšlet o tom, zda jsem vstoupil do nějakého mafiánského bratrstva. Skutečnost je daleko prostší. Po úspěšné operaci šedého zákalu jsem povinen tyto brýle asi 14 dní nosit," řekl Zeman.

Čestný předseda SPOZ poděkoval za úspěšný zákrok lékařům ze střešovické vojenské nemocnice. "Chtěl bych vám sdělit, že jsem odstranil svůj poslední zdravotní defekt, takže do prezidentské kampaně budu nastupovat bez jakýchkoli zdravotních potíží," uvedl Zeman. Dobré zdraví popřál i svým konkurentům v boji o Hrad.
 
Zeman podle svých slov nedávno navštívil Velkou Británii, kam ho pozval bývalý britský premiér Tony Blair. Při té příležitosti český politik navštívil dějiště londýnské olympiády a ocenil dílo umělce Davida Černého, kterým je klikující dvoupatrový autobus. Pochválil i úbor českého olympijského týmu, jehož součástí jsou holínky a deštníky. Podle Zemana se jedná o typický projev českého smyslu pro humor.
 
"Politik, který nemá smysl pro humor, který se nedokáže smát nejenom druhým, ale především sám sobě, a který má místo úsměvu na tváři pouze kyselý škleb, není podle mého názoru dobrý politik," podotkl Zeman.
 
Bývalý premiér nedávno uvedl, že kvůli operaci očí zhruba o dva týdny zpozdí otevření své kanceláře, jejímž prostřednictvím chce komunikovat s voliči. Zeman chtěl úřad původně otevřít na začátku srpna. Pro operaci se prý rozhodl, aby do prezidentské volby vstupoval jako "naprosto zdravý člověk".
 
zdroj: ČTK