Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Chvalský zámek

4. 03 2011 | Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí jako např. firemních prezentací, seminářů a školení, večírků, svateb či narozeninových oslav.

Všechny místnosti zámku včetně sklepních prostor jsou připojeny na síť, multifunkční sál je vybaven dataprojektorem, promítacím plátnem i roletami pro zatemnění místnosti. K vybavení zámku patří i mobilní letní scéna na nádvoří s hledištěm pro cca 100 diváků, plně vybavená ozvučovaní a osvětlovací technikou.

První zmínky o malém opevněném feudálním sídle - chvalské tvrzi - pocházejí ze začátku 15. století. Současný zámek se zachovalými střílnami, renesančně a barokně upravený pražskými jezuity, je zapsán v Ústředním seznamu památek.

Repliky barokního nábytku v interiérech zámku neslouží pouze jako dekorace, ale jsou určeny k běžnému užívání. Prohlédnout si můžete grafiku, obrazy, ilustrace v galerii děl a sbírek akademické malířky Ludmily Jiřincové nebo unikátní historické a osobní předměty v rekonstrukci jejího ateliéru. Konají se zde také krátkodobé výstavy s výtvarnou tematikou.

Využít můžete také místní informační centrum.

www.chvalskyzamek.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO